- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 90
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj I NIEDZIELA MIESIĄCA, adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. popołudniowej i spotkanie Caritas. Po każdej Mszy św. zapowiada zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie.
- W czwartek przeżywaliśmy niezwykłą Uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać Gospodarzom miejsca, a także mieszkańcom Nienaszowa-Kolonii za wybudowanie pięknego ołtarza do odprawienia Mszy św., udekorowanie kwiatami, przygotowanie dużej ilości miejsc siedzących, ubranie drogi, przywiezienie i niesienie obrazów i wszelkich potrzebnych sprzętów, a także obstawienie liturgii, a gospodarzom za tak gościnne przyjęcie nas w tym pięknym miejscu. Bóg zapłać także rodzinom, które przygotowały 4 ołtarze na procesję i ich sąsiadom, za przygotowanie i udekorowanie ołtarzy. Bóg zapłać również naszym strażakom za ich pomoc w tej uroczystości, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz p. Organiście, p. Kościelnemu, p. Jurkowi i p. Bogdanowi.
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Poniedziałek – św. Jadwigi Królowej
Czwartek – św. Barnaby, Apostoła, zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie ziół i kwiatów, a także błogosławieństwo dzieci na Mszy św. o godz. 18.00.
Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - nie ma postu.
Sobota – Niepokalanego Serca NMP - Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dołożenie kwiatów, sprzątanie w czasie Oktawy, zrobienie porządku w łazience, porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Janik Edward, Smoleń Piotr, Rzońca Marek, Siurkiewicz Teofila.
- Bóg zapłać za pracę na rzecz naszej wspólnoty: Dziadosz Tomasz, Dziadosz Maciej, Dziadosz Mikołaj, Dubis Jacek, Kiełtyka Ireneusz, Kulisz Piotr. A także za wypożyczenie sprzętu: Kuciński Adam, Ladziński Wojciech.
- Z Ustrobnej organizowana jest pielgrzymka do Włoch od 28 VI – 07 VII. Gdyby ktoś był chętny, to proszę o zgłoszenie do mnie.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 110
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, dziękujemy Bogu za objawienie nam tej wielkiej tajemnicy wiary.
Poniedziałek – rozpoczynamy miesiąc czerwiec, codziennie Litania do Serca Pana Jezusa, wspomnienie św. Justyna (Dzień Dziecka)
Wtorek – poświęcenie Katedry w Rzeszowie
Środa – św. Karola Lwangi i towarzyszy - W czwartek, który jest też I czwartkiem miesiąca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. o 7.30 , 10.00 i 15.30. Msza św. o godz. 10.00 w Nienaszowie-Kolonii, a dokładnie obok domu p. Marii i Stanisława Tłuściak. Nawet gdyby zanosiło się na jakichś deszczyk, to my się nie boimy. Samochody można zostawiać na parkingu obok stadionu. Od ołtarza będziemy szli do kościoła. Ołtarze będą przy następujących miejscach: 1. p. Barbara i Ryszard Majka , 2. przy kapliczce, 3. p. Anna i Wojciech Ladzińscy, 4. p. Elżbieta i Marcin Musiał. Na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na schodach kościoła. Bardzo proszę, by sąsiedzi pomogli w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci I Komunijne i rocznicowe w strojach. Proszę także, aby zabrać obrazy i feretrony i udekorować trasę procesji. Proszę też panów strażaków o pomoc w zapewnieniu bezpiecznego przejścia. W kolejne dni Oktawa Bożego Ciała z procesją z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po sumie.
- W tym tygodniu przypada też I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od 17.15 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. popołudniowej i spotkanie Caritas.
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Frączek Mariola, Smoleń Bożena, Kozieł Piotr, Dubis Janina, Kasprzyk Wilhelmina. Bóg zapłać także p. Piotrowi Suskiemu za pracę na rzecz naszej wspólnoty.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 86
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj Zesłanie Ducha Świętego, a jutro - poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świąt). Msze św. o 7.30, 9.00 i 18.00. Odpust w Myscowej i Mrukowej, suma o 11.00.
Wtorek – św. Filipa Nereusza
Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej
Niedziela – błogosławieństwo dzieci na sumie - Dzisiaj rocznica I Komunii św. dla dzieci z klasy IV. Cieszymy się, że 13 dzieci będzie też mogło przeżywać tę piękną uroczystość.
- We wtorek Dzień Matki, polecajmy Panu Bogu i Matce Najświętszej wszystkie nasze mamy.
- Już za półtora tygodnia Boże Ciało. Podtrzymujemy ten piękny zwyczaj, że co roku Msza św. odprawiana jest w innej części parafii. A potem odbywa się procesja z Najświętszym Sakramentem do naszego kościoła. W tym roku wypadło na Kolonię (a dokładniej – będzie to w ogrodzie u p. Marii i Stanisława Tłuściak). Bardzo proszę o pomoc szczególnie mieszkańców Kolonii, żeby przygotować ołtarz (najlepiej w sobotę), przystroić kwiatami, przywieźć ławki, przywieźć nagłośnienie, przystroić drogę. Od ołtarza będziemy szli w procesji drogą przez Kolonię i koło Domu Ludowego do kościoła. Ołtarze będą w następujących miejscach: 1. p. Barbara i Ryszard Majka , 2.przy kapliczce, 3. p. Anna i Wojciech Ladzińscy, 4. p. Elżbieta i Marcin Musiał. Proszę też sąsiadów o pomoc, a także panów strażaków o pomoc w kierowaniu ruchem.
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, dołożenie kwiatów, umajenie koscioła i plebanii, posprzątanie w łazience, na cmentarzu, wykoszenie i posprzątanie trawy, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali: Skwara Jan, Kurowski Marcin, Sajdak Roman, Głowacka Janina, Znój Grzegorz.
- W najbliższy czwartek – o godz. 9.00 - będziemy mogli wesprzeć papieską organizację POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE, polegający na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: stare komputery, monitory, klawiatury, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, telefony komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory, itp. Ulotki są na stoliku pod chórem i na bocznych ołtarzach.
Dlatego albo w środę wieczorem, albo czwartek z samego rana przywieźmy te rzeczy na parking przy naszym kościele.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 114
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj Wniebowstapienie Pańskie, ale też DZIEŃ I KOMUNII ŚWIĘTEJ w naszej wspólnocie parafialnej. Cieszymy się, że 13 dzieci z klasy III od dzisiaj będzie mogło w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Składam serdeczne podziękowania rodzicom tych dzieci za zaangażowanie w religijne wychowanie swoich pociech. Bóg zapłać także za tak piękną dekorację w kościele, kwiaty, jak również złożoną ofiarę.
A Wam drogie dzieci życzę, byście kochały Jezusa całym swoim sercem i razem z Jezusem i Matką Najświętszą szły przez życie.
Bóg zapłać także rodzicom dzieci z klasy 2 za zrobienie generalnych porządków w naszej świątyni ( mycie okien, drzwi, ławek, kaloryferów, Drogi Krzyżowej, wypranie obrusów, pastowanie, wykoszenie i posprzątanie trawy wokół kościoła, plebanii, budynku gosp., pomiędzy tujami, w drodze na cmentarz, mycie schodów, sprzątanie parkingu, zrobienie też pięknego porządku na cmentarzu i w łazience, a także złożoną ofiarę. Pracy było naprawdę dużo, ale wywiązali się naprawdę wzorowo. Można śmiało powiedzieć, że robili tak jak dla siebie, albo jeszcze lepiej, dlatego bardzo za to dziękuję. Bóg zapłać także p. Piotrowi Łakomemu za zrobienie nowej paczki na piasek.
Na ten tydzień proszę, aby za porządek w kościele odpowiadali rodzice dzieci rocznicowych.
W ciągu tygodnia nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00, jednocześnie jest to „Biały Tydzień” dla dzieci I Komunijnych. A w sobotę pielgrzymka na Jasną Górę i do Wadowic. Wyjazd spod kościoła o 00.30, z piątku na sobotę. - Za tydzień rocznica I Komunii św. dla dzieci z klasy IV na Mszy św. o godz. 9.00. Spotkania dla nich w środę i piątek po Mszy św. wieczorowej. W piątek też spowiedź dla nich, rodziców czy chrzestnych od godz. 17.30.
- Już za dwa i pół tygodnia BOŻE CIAŁO. W tym roku główna Msza św. będzie odprawiona w Nienaszowie – Kolonii, a dokładnie w ogrodzie u p. Marii i Stanisława Tłuściaków (czyli koło stadionu). A potem procesja z Najświętszym Sakramentem w górę i zejdziemy drogą koło Domu Ludowego i do kościoła.
- W Gminnym Ośrodku Zdrowia w Nowym Żmigrodzie będzie możliwość we wtorek 9.00 – 13.00 wykonać bezpłatnych badań słuchu. Zapisy osobiście w rejestracji lub pod nrem telefonu 13-441-56-74.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 117
Ogłoszenia duszpasterskie
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Czwartek – św. Macieja, Apostoła
Sobota – św. Andrzeja Boboli - W środę spowiedź dla młodzieży bierzmowanej, świadków, rodziców czy rodzeństwa od 17.15.
- Zaś w czwartek o godz. 17.00 ks. Bp Jan Wątroba udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii Desznica, Faliszówka, Stary Żmigród i Nienaszów.
- Spowiedź dla dzieci I Komunijnych, ich rodziców i chrzestnych w sobotę od godz. 16.00 – 16.30. A w przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I KOMUNII ŚW. dla dzieci z klasy III, na dodatkowej Mszy św. o 12.00. Dzieci przychodzą do kościoła na 11.50. Zadbajmy, aby była to wyjątkowa uroczystość (bez alkoholu). W tym dniu także uroczystości odpustowe w Dębowcu. Tam suma o godz. 11.00.
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, zrobienie porządku w łazience, kaplicy cmentarnej (wymycie okien), wyczyszczenie dywanów, wypranie komż i alb, wykoszenie trawy, zrobienie porządku na cmentarzu, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali rodzice dzieci z klasy 2 SP.
- Wójt Nowego Żmigrodu ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie budowy studni wierconych, na potrzeby budynków mieszkalnych. Można się zgłaszać od jutra do środy w Urzędzie. Formularze dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu lub w Punkcie Informacyjnym.
- Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Stanisławę Śląską z Nienaszowa. Wczoraj też odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Wójtowicza, pochodzącego z naszej wspólnoty. Polećmy ich jeszcze miłosierdziu Bożemu…