Jezus Chrystus jest ofiarą przebłagalną za grzechy całego świata. On jest Barankiem Bożym, który zgładził grzech świata. On cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstał dla naszego usprawiedliwienia. W Jego imię jest głoszone wszystkim ludziom nawrócenie i odpuszczenie grzechów. Kto wierzy w Niego i zachowuje Jego przykazania, ten prawdziwie jest uczniem Pańskim, w którym miłość Boża jest doskonała.

b_350_300_16777215_00_images_stories_fotdoart_2014_dsc_6094.jpg

We wtorek 29 kwietnia w naszym kościele była celebrowana Msza św. za wszystkich zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszym żmigrodzkim dekanacie lub też pochodzili z tego dekanatu. Tę Mszę św. celebrowali wszyscy kapłani naszego dekanatu (Desznica, Faliszówka, Głojsce, Kąty, Krempna, Łężyny, Nienaszów, Nowy Żmigród, Polany, Samoklęski, Skalnik, Stary Żmigród). Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Infułat Stanisław Mac (kiedyś wikariusz w Starym Żmigrodzie, a obecnie emeryt). Towarzyszyli mu ks. Stanisław Potera (dziekan dekanatu katedralnego, pochodzący z naszego dekanatu) oraz ks. Jan Młynarczyk z Rzeszowa.

Obecni byli także kapłani z dekanatu dębowieckiego (ks. Franciszek Motyka i o. Roman Grądalski - saletyn). Każdy proboszcz w czasie modlitwy wiernych wymieniał zmarłych kapłanów ze swojej parafii. Z naszej parafii modliliśmy się za ks. Waleriana Starakiewicza (budowniczego naszej świątyni, proboszcza w latach 1853 - 1883), ks. Walentego Okulickiego (proboszcza w latach 1920 - 1937), ks.  Franciszka Daszkiewicza (proboszcza w latach 1937 - 1988) oraz ks. Mieczysława Zająca (pochodzącego z naszej wspólnoty parafialnej).

Był to także czas modlitwy i  składania życzeń dla ks. Dziekana Zygmunta Kudyby z racji jego imienin. Prosiliśmy Boga, by obdarzał go potrzebnymi łaskami i błogosławił na każdy dzień życia.