Zakres prac dla grup sprzątających kościół:

a). Obmiatanie pajęczyn w całym kościele łącznie z chórem (szczególnie wokół żyrandoli i kinkietów ) jest do tego odpowiednia przedłużka w budynku gospodarczym

b). Ścieranie kurzy: ołtarze, ambona, stoliki, krzesła, ławki, ławeczki (elementy metalowe), chrzcielnica, stacje Drogi Krzyżowej, konfesjonały, parapety przyokienne, w zakrystii: ścieranie kurzy z całej zabudowy z szaf, parapet, krzesła, drzwi, na chórze: ławki, organy, schody.

c). Odkurzanie: cała podłoga w kościele, dywany, ławki, wewnątrz w szafie w zakrystii, babiniec.

d). Mycie podłóg - cała podłoga w kościele, zakrystii, babińcu. Jeśli każda grupa posprzątałaby wszystkie te wymienione rzeczy kościół byłby czysty, bo kościół wymaga sprzątania systematycznego. Odkurzacz, żeby działał trzeba włączyć przełącznik w zakrystii na tablicy elektrycznej.

e). Zrobienie porządku na cmentarzu czyli posortowanie śmieci: osobno szkło (zielone worki ? ale mniej niż połowę, bo się urywają), osobno plastik ( żółte worki - ale jeśli są wazony z kwiatami sztucznymi wypełnione gipsem czy betonem, to trzeba je rozbić, tuż obok śmietnika) i wreszcie osobno trawa, kwiaty naturalne i ziemia.

f). Posprzątanie łazienki czyli umycie ubikacji, płytek, podłogi

g). W zależności od pory roku proszę też o odgarnięcie śniegu wokół kościoła, a także z kościoła do budynku gospodarczego. Oczywiście miło jest jeśli jest też odgarnięte do plebanii, ale jeśli będzie trzeba, to ja obie sam z tym poradzę. A latem proszę o wykoszenie trawy wokół kościoła, wokół budynku gospodarczego i może też czasem na najnowszym cmentarzu.

h). Wszystkie rzeczy potrzebne do sprzątania systematycznie kupuję. Ale jeśli jest jakaś nagła potrzeba, to albo proszę kupić, a ja zwrócę pieniążki, albo powiedzieć, to szybko zostanie zakupione, bo na te rzeczy pieniążki są. Klucz od plebanii z tyłu, żeby wziąć ciepłą wodę jest w zakrystii. Gdyby ktoś chciał jeszcze zapytać o konkretny tydzień, to po każdej Mszy św. czy w niedzielę czy w tygodniu, czy jak będę w szkole, czy na plebanii, to proszę podejść. Oczywiście jeśli przychodzą Święta czy odpust, zakres obowiązków jest trochę inny.

i). Jeśli się jakiś sprzęt zepsuje, to proszę to do mnie zgłosić. Ja nie będę dochodził dlaczego coś zostało popsute, ale chcę to jak najszybciej naprawić albo kupić nowe. Bo przychodzi następna grupa i nie ma czym pracować.