Msza św. prymicyjna ks. Mariusza Grzybka

img_9607s.jpg

W niedzielę 31 maja 2015 r. o godz. 10:30 odprawił w naszym kościele Mszę św. prymicyjną ks. Mariusz Grzybek, który był u nas na praktyce diakońskiej. Msza św. była okazją do tego aby podziękować za czas pobytu w naszej wspólnocie i wypraszać u Boa potrzebne dla Niego dary.

W kazaniu ks. prałat Zygmunt Kudyba poruszył temat zagrożeń jakie mogą czyhać na neoprezbitera i o potrzebie modlitwy o nowe powołania: Kiedy Jezus posyłał swoich uczniów, nie obiecywał im cudownego życia, nie mówił, że ich ludzie będą nosić na rękach i za wszystko dziękować. Przeciwnie, mówił o wężach, które wezmą do ręki i truciźnie, którą im podadzą do picia i o sądach, przed którymi trzeba będzie stanąć. Ale to kapłana przerażać nie może. Jeśli będzie wierny Chrystusowi, to pokona każdą trudność, każdą słabość.


Kiedyś papież bł. Jan XXIII powiedział zwracając się do ludzi świeckich: "Dajcie mi święte rodziny, a ja dam wam świętych kapłanów". Tak więc kiedy modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele, nie może zabraknąć żarliwej modlitwy za rodziny, w których młody człowiek będzie mógł usłyszeć głos powołującego Boga i na to zaproszenie wielkodusznie odpowiedzieć wspomagany przykładem i świadectwem wiary i miłości swoich rodziców.

Na zakończenie kazania ks. prałat zacytował słowa pewnego starszego kapłana, który tak modlił się za nowo wyświęconych kapłanów: Daj Boże, by byli lepsi od nas. Mądrzejsi, świętsi. Błogosław im. Chroń od złego. Spraw, by byli pokorni i czyści, uczciwi i gorliwi. Niech się nie czują nigdy samotni, niepotrzebni, niezrozumiani. I niech do końca udźwigną krzyż, od którego zależy tak wiele.

Po Mszy św. ks. Prymicjant udzielił indywidualnego błogosławieństwa wszystkim parafianom.

Najnowsze artykuły

  • 1