1. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Poniedziałek – św. Marty
  • Środa –św. Ignacego z Loyoli
  • Czwartek - św. Alfonsa Marii Liguoriego
  • Niedziela – św. Jana Marii Vianneya (42 Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę)
 2. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, czas niezwykle ważny dla naszej Ojczyzny, ale i dla naszej wspólnoty parafialnej, bo powoli przybliżamy się do naszego ODPUSTU. Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijnych, moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa. Jest ona także znakiem troski o zbawienie tych, którzy nadużywają alkoholu lub są zagrożeni uzależnieniem.
 3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK i I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 18.00. Możliwość spowiedzi w czwartek od 17.30 i piątek od godz. 17.00 i jednocześnie wystawienie Najświętszego Sakramentu. W sobotę udam się do chorych od godz. 8.00, rozpoczynając od Poraju. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. popołudniowej.
 4. Przyszedł już czas żniw, czyli czas zbierania plonów Waszej całorocznej pracy. Pamiętajmy już teraz o tym, byśmy przynieśli także plony tego roku, z poszczególnych części parafii na nasz odpust. By zwyczajem naszych przodków podziękować Panu Bogu i Matce Najświętszej.
 5. Już za dwa i pół tygodnia w naszej wspólnocie odpust parafialny ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zadbajmy w tych dniach także o groby naszych bliskich, bo wzorem ubiegłych lat będą tam też nabożeństwa 13-go (wtorek – 19.00) i 14-go (środa 19.00) sierpnia wieczorem z możliwością spowiedzi św. Sprzątając groby zwróćmy także uwagę na segregację śmieci na cmentarzu, bo to niewiele kosztuje, żeby osobno położyć szkło, osobno plastik, a razem ziemie, trawę i kwiaty naturalne.
 6. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, posprzątanie łazienki, kaplicy cmentarnej, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Bóg zapłać także wczorajszym nowożeńcom z Nienaszowa za udekorowanie kwiatami naszej świątyni. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Dziadosz Maria, Lepak Dorota, Lepak Ewelina, Szombara Anna.
 7. Propozycja dla młodzieży: wyjazd w sobotę 17 sierpnia rano do Krościenka n/ Dunajcem, z wyjściem na Trzy Korony (2 godzinki) i wizyta w Parku Linowym. Koszt – opłacić sobie Park Linowy. Ja opłacam autobus. Zgłoszenia do przyszłej niedzieli.
 8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Alberta Dubisa z Sadek. Polećmy go jeszcze miłosierdziu Bożemu…