1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. popołudniowej zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Wtorek – Święto Przemienienia Pańskiego
  • Czwartek - –św. Dominika
  • Piątek - św. Teresy Benedykty od Krzyża
  • Niedziela – dopust w Głojscach ku czci św. Maksymiliana, suma 11.30 
 3. W następny czwartek 15 sierpnia – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP – odpust w naszej wspólnocie parafialnej. Sumie będzie przewodniczył i kazanie przez cały dzień wygłosi ks. Wiesław Matyskiewicz – profesor na Uniwersytecie Rzeszowskim, a także w Rzeszowskim Seminarium. 
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, posprzątanie łazienki, kaplicy cmentarnej, wykoszenie trawy wokół budynku gosp., plebanii, zrobienie porządku na cmentarzu, złożoną ofiarę. Na te dwa najbliższe tygodnie prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Jaracz Waldemar, Trębacz Jadwiga, Rysz Alicja, Tłuściak Monika, Baran Irena, Baran Aneta, Wygnał Bernadetta, Dziadosz Maria, Topolska Justyna, Topolska Maria, Musiał Urszula, Gajoska Emilia, Gajoska Małgorzata, Gajoska Irena, Gajoska Aleksandra, Kucińska Maria, Kucińska Paulina, Tarnowska Ewa, Leputa Edyta, Wietecha Jolanta, Baran Zbigniew. Może byśmy w tym tygodniu oprócz tych zwykłych prac w kościele, budynku gospodarczym i cmentarzu, poobcinali tuje wokół kościoła (trochę je skracając) i przy drodze na cmentarz, a także wykosili trawę. Dlatego może w poniedziałek, środę czy w czwartek zapraszam na godz. 15.30. Przydałyby się za dwa traktory z przyczepami, ze 2 piły motorowe, z 1 obcinarka do tui, (oczywiście jest to zależne od pogody i od prac żniwnych). Jeśli komuś odpowiadałoby w innym czasie, to też nie ma problemu. A W PRZYSZŁYM TYGODNIU BYŁBY DO SKRĘCENIA OŁTARZ, UDEKOROWANIA OŁTARZA I OGÓLNE PORZĄDKI W KOŚCIELE, WOKÓŁ KOŚCIOŁA I NA CMENTARZU. 
 5. Bóg zapłać także p. Stanisławowi Skale oraz Bogdanowi Doktorowi, Dariuszowi Mikoszowi, Mateuszowi Mikoszowi i Adamowi Kucińskiemu za pracę na rzecz naszej wspólnoty.