1. Dzisiaj odpust w Głojscach ku czci św. Maksymiliana, a w przyszłą niedzielę odpust w Krempnej, suma o 11.30.
  2. We wtorek Msza św. popołudniowa będzie o godz. 19.00 na starym cmentarzu (ks. Witold Pazdan –wikariusz z Nowego Żmigrodu ). Zaś w środę również o godz. 19.00 na nowym cmentarzu (ks. Arkadiusz Król – który był u nas na praktyce). Będziemy modlić się za naszych zmarłych, prosząc dla nich o życie wieczne, a jednocześnie będzie można przystąpić do sakramentu pokuty. Skorzystajmy z tej możliwości, bo to najważniejsze, byśmy mogli zyskać odpust zupełny. A do tego konieczne jest czyste sumienie.
    Przyjeżdżając na te nabożeństwa samochody możemy też stawiać na działce obok kaplicy cmentarnej.
  3. W czwartek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – odpust w naszej wspólnocie parafialnej. Msze św. o 7.30, 9.00, 11.30 i 15.30. W tym dniu w czasie każdej Mszy św. poświęcenie owoców, ziół i kwiatów, a na sumie także plonów i wieńców. A po Mszach św. poświecenie samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych. Szczególnie zapraszamy na godz. 11.30, czyli na sumę, która będzie odprawiona na zewnątrz kościoła. Zapraszamy wszystkich, którzy przygotowują plony, panów strażaków, noszących obrazy, chorągwie i feretrony, dzieci oraz młodzież i wszystkich dorosłych. Sumie będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Wiesław Matyskiewicz – profesor UR i naszego Seminarium. Po sumie procesja Eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła. Strażaków zapraszam także do kierowania ruchem od 10.30 – można też wjeżdżać k/budynku gosp., a także na boisko.
  4. W przyszłą niedzielę odbędą się u nas Dożynki Powiatu Jasielskiego, dlatego będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 przy ołtarzu polowym.
  5. Bóg zapłać grupie sprzątającej z Sadek za piękną pracę przez ten tydzień. Bóg zapłać za poobcinanie, a także poskracanie tui, wykoszenie trawy wokół kościoła, plebanii, budynku gosp., w drodze na cmentarz i na cmentarzu. Bóg zapłać także za postawienie ołtarza, posprzątanie kościoła, udekorowanie naszej świątyni kwiatami, wypranie obrusów, posprzątanie łazienki, a także kaplicy cmentarnej.