Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj poświęcenie ziarna siewnego z racji Narodzenia Matki Bożej.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Czwartek – Matki Bożej Rzeszowskiej, dzień chorych w Dębowcu –tam Msza o 10.30
  • Piątek - św. Chryzostoma
  • Sobota – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Akurat w tym roku w Polsce jest to dzień POLSKA POD KRZYŻEM. W tym dniu odbywają się Drogi Krzyżowe, Msze św., adoracje Krzyża, modlitwy przy Krzyżach. W związku z tym i my chcielibyśmy – jak to w ostatnich latach - uczcić Krzyż Święty poprzez odprawienie parafialnej Drogi Krzyżowej w Kątach na Górę Grzywacką, a potem tam przy krzyżu odprawić Mszę św. i wrócić. Pojechalibyśmy tam samochodami na godz. 9.00 pod kościół w Kątach. Gdyby ktoś nie miał czym jechać, to proszę, aby być pod kościołem o 8.30, a kto będzie jechał i miał wolne miejsca, to niech zabierze spod kościoła chętnych. W piątek także w Dębowcu spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców. Początek o godz. 17.00. Proszę rodziców, by razem z dziećmi uczestniczyli w tym spotkaniu. Mogą też wybrać Drogę Krzyżową, ale wtedy w sobotę na godz. 9.00 w Kątach.
  • W przyszłą niedzielę odpust w Dębowcu – suma o godz. 11.00. Jest to też niedziela Środków Masowego Przekazu. Dlatego po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na Radio Maryja i Radio VIA. Po sumie zapraszam też na spotkanie Radę Duszpasterską.
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, posprzątanie łazienki, kaplicy cmentarnej, zrobienie porządku na cmentarzu, wykoszenie trawy wokół kościoła, plebanii, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Nawracaj Lesława, Bal Krystyna, Dobrzańska Jolanta, Sławniak Natalia, Baran Jan, Kucia Adam, Wolanik Maria, Mroczka Helena. 4.
 4. Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Irenę Wójtowicz z Nienaszowa, we wtorek pogrzeb śp. Bronisławy Dubis z Poraju (godz. 15.00). Polećmy je jeszcze miłosierdziu Bożemu…