XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość poświęcenia własnego kościoła

 1. Dzisiaj Uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Polecamy Bogu fundatorów, budowniczych, parafian, kapłanów, dobroczyńców naszej świątyni. W środę z modlitwą różańcową pójdziemy na stary cmentarz, a w czwartek na nowy.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy: Poniedziałek – św. Szymona i Judy Tadeusza Piątek – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. przed południem tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msza św. na starym cmentarzu o godz. 14.00 (chyba żeby padał deszcz czy było zimno to w kościele, a potem procesja na cmentarz). Ruch jednokierunkowy na cmentarzu (prośba do strażaków z Poraju). W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  Sobota – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. z wypominkami o godz. 5.00, 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 17.00
 3. W tym tygodniu przypada też I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. W sobotę udam się także do chorych od godz. 9.00.
 4. W przyszła niedzielę odpust w Hucie Polańskiej, suma o godz. 11.00. Zmiana tajemnic różańca św. będzie po Mszy św. o 15.30 i spotkanie Caritas.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, a także wokół kościoła, budynku gospodarczego, plebanii, wykoszenie trawy, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Bardzo im za to dziękujemy, bo tej pracy było naprawdę dużo. Bóg zapłać także Lucynie Mermer za wypranie obrusów do naszej świątyni, a także p. Adamowi Kucińskiemu i Dariuszowi Mikoszowi za pracę na rzecz naszej wspólnoty. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Subik Walentyna, Skuba Ewa, Skrzęta Judyta, Mikosz Filomena, Książkiewicz Marzena, Mastej Aneta.
 6. W zakrystii są do nabycia kalendarze Rolnicze na 2020 rok w formie książkowej za 20 zł.

Najnowsze artykuły

 • XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  Ogłoszenia duszpasterskie Witamy serdecznie w naszej wspólnocie o. Eryka, który odwiedza tu swoich bliskich. Obecnie posługuje w Chorzowie, we franciszkańskim Wiecej
 • XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  Ogłoszenia duszpasterskie Dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlimy się, a także wspieramy składką do puszek Wiecej
 • XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA C

  XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA C

  Uduchowione życie zmartwychwstałych ✠ Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza Łk 20, 27. 34-38 Jezus powiedział do saduceuszów, którzy twierdzą, że nie Wiecej
 • 1