XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańca św. po Mszy św. o 15.30 i spotkanie Caritas. W listopadzie szczególnie modlimy się za naszych zmarłych. Odwiedzajmy cmentarze, módlmy się na nich. Możemy też zyskiwać odpusty za zmarłych. Wykorzystajmy ten czas Bożej łaski i miłosierdzia.
 2. Wprawdzie zakończyliśmy miesiąc różańcowy, ale chcielibyśmy Was zaprosić do modlitwy różańcowej w każdą środę, na pół godziny przed Mszą św. Żebyśmy jednak przez cały rok trwali na tej pięknej modlitwie. Tym bardziej, że nasza parafia jest przecież pod wezwaniem Matki Bożej Wniebowziętej. Będziemy zatem zanosić nasze modlitwy za Jej wstawiennictwem.
 3. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Poniedziałek – św. Karola Boromeusza
  • Piątek – św. Dymitra (odpust w Desznicy)
  • Sobota – święto rocznicy poświecenia Bazyliki Laterańskiej
  • NiedzielaXI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlimy się, a także wspieramy składką do puszek Sudan Południowy. Gdzie ok. 7 mln ludzi głoduje, a 3,5 mln nie ma dachu nad głową. 10 minut przed każdą Mszą św. wyświetlimy krótki film o tym kraju.
 4. Bóg zapłać wszystkim, którzy dbają o cmentarz i o porządek na naszym cmentarzu. Wiele osób zabiera ze sobą pozostałości po zniczach i chryzantemach. Bóg zapłać za zrozumienie, bo przecież płacimy za śmieci w naszych domach. Jeśli już wyrzucamy na śmietnik, to od razu segregujmy śmieci (osobno szkło, osobno plastik, osobno tylko trawę, ziemię i kwiaty naturalne). Porządek na cmentarzu jest możliwy, jeśli wszyscy będziemy o niego dbali.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, dokupienie kwiatów, wypranie obrusów i bielizny ołtarzowej, posprzątanie łazienki, zrobienie pięknego porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę 350 zł. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Mikosz Stanisława, Dziadosz Wiesława, Dziadosz Maria.
 6. Bóg zapłać strażakom z Poraju za bardzo sprawne kierowanie ruchem podczas Uroczystości Wszystkich Świętych. Wszyscy na tym mogliśmy skorzystać, bo był porządek.
 7. W czwartek zmarł śp. Stanisław Skrzęta z Nienaszowa. Jego pogrzeb we wtorek o godz. 14.00 w kaplicy cmentarnej. Polećmy go jeszcze miłosierdziu Bożemu...

Najnowsze artykuły

 • 1