1. W związku z trwającym stanem epidemii Biskup Rzeszowski poleca:

- zostaje przedłużona dyspensa naszego Biskupa od obowiązku udziału we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane aż do odwołania

- wierni są usilnie proszeni o dostosowanie się do przepisów państwowych, że w trakcie sprawowania kultu może być obecnych do 5 uczestników (nie licząc księdza i posługujących)

- należy odwołać wizyty u chorych z racji I soboty (ale można zgłosić chorego w zakrystii, kancelarii czy przez telefon i wtedy w Wielką Środę od godz. 8.00 udam się do nich)

- sakrament pokuty może być jedynie w formie indywidualnej spowiedzi. Nie może być przez telefon, komputer czy inne środki komunikacji elektronicznej. W naszej parafii codziennie rano pół godziny przed Mszą św. A także od 9.00 – 10.00 oraz od 17.00 – 18.00 w konfesjonale lub w zakrystii. Będzie też w tym czasie udzielana Komunia Św. Skorzystajmy z tej możliwości oczyszczenia naszego sumienia, byśmy mogli z Bogiem przeżywać Święta Wielkanocne.

- w Wielki Piątek i Sobotę będzie adoracja krzyża, ale nie przez ucałowanie tylko głęboki skłon lub przyklękniecie, nie można też stawiać straży przy grobie

- w Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów, tylko modlitwa prowadzona w domach przed śniadaniem wielkanocnym, nie będzie także poświęcenia ognia

- w Wielką Niedzielę nie będzie procesji

2. W tym czasie epidemii zachęcamy, aby wystawić w oknie obraz Pana Jezusa, Maryi czy świętych i o 20.30 modlić się razem w domu na różańcu, wypraszając zakończenie epidemii. Niewątpliwie potrzebna jest tu też wiara, modlitwa, zaufanie, nie tylko rozum.
  3. Od jutra Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00.
  4. W tym tyg. I PIĄTEK MIESIĄCA, ale też tradycyjne Święto Matki Bożej Bolesnej (tzw. Kwietni Piątek). Msze św. z Drogą Krzyżową o 7.30, 9.00, 10.30, 18.00.
  5. Przyszła niedziela, to już NIEDZIELA PALMOWA. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
  6. Dzięki panu Jerzemu Bożętce będziemy bezpośrednio transmitować nabożeństwa z naszego kościoła. Rozpoczniemy dzisiaj o 15.30, potem w środę, Niedzielę Palmową, a także w Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne. Dziękujemy mu za tę jakże ważną teraz inicjatywę i pomoc.
  7. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, wypranie bielizny ołtarzowej, posprzątanie łazienki, kaplicy cmentarnej, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na te dwa tygodnie prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Skrzęta Krystyna, Gołąb Beata, Laskoś Marta, Kiełtyka Antoni, Mastaj Maria, Kiełtyka Bożena, Ciekielska Agnieszka, Dziadosz Kazimiera, Gierlasińska Urszula.
  8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Władysławę Bal z Debrzy. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…