VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Od dzisiaj kolejne ulgi, jeśli chodzi o ilość osób na Mszy św. czy nabożeństwach. Czyli powoli możemy przychodzić do kościoła czy to w tygodniu czy też w niedziele. Oczywiście dyspensa dalej obowiązuje, bo jest do odwołania. Ale kto chce, to serdecznie zapraszamy. Wiadomo, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
  2. Dzisiaj 3 niedziela maja – od wielu lat był to dzień I Komunii św. w naszej wspólnocie, ale w tym roku I Komunia św. będzie w lipcu. To  decyzja podjęta razem z rodzicami tych dzieci. Ale w środę zapraszam i dzieci i rodziców na godz. 18.00, na wręczenie modlitewników.
  3. Zwykle też w tę niedzielę  zapowiadałem   BOŻE  CIAŁO, bo ten nasz zwyczaj odprawiania Mszy św. co roku w innej części parafii jest naprawdę piękny.  W tym roku główna  Msza św. miała być odprawiona w Sadkach, na dole. Ale w związku z sytuacją epidemiczną Msze św. w Boże Ciało najpewniej będą odprawione w naszym kościele. A w Sadkach – jak Pan Bóg pozwoli – będziemy się modlić za rok.  Chyba, żeby się coś jeszcze zmieniło…

  4. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Jedynka Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują  jutro  18 maja  o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Serdecznie zachęcamy do oglądania. Nasza Caritas przygotowała także tekst Litanii do św. Jana Pawła II, można ją sobie zabrać ze stolika pod chórem. Jest tam też prośba o wsparcie dzieł Caritas.
  5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kościoła kwiatami, zdezynfekowanie, zrobienie porządku w łazience,  na cmentarzu, wypranie komż, alb, bielizny ołtarzowej, ustawienie dekoracji na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II oraz wykoszenie trawy. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wrona Maria, Głowacka Małgorzata, Kiełtyka Zdzisława, Kiełtyka Izabela, Lelko Celina.

Najnowsze artykuły

  • 1