b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych- u nas ok 25 osób). Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.
 2. Nie zdarzyło się pewnie w historii naszej parafii, aby kapłani – poprzez chorobę – nie mogli przez dłuższy czas posługiwać wiernym. Jest nam z tego powodu niezwykle przykro, bo jesteście najbliżsi naszym sercom. Dlatego bardzo chcielibyśmy być z Wami. Ale jest to obecnie niemożliwe. Jesteśmy Wam niezwykle wdzięczni za wielką modlitwę w naszej intencji. W z związku z koniecznością zastępstw – za które bardzo dziękujemy ks Janowi z Faliszówki i ks. Bogdanowi - Msze św. w tym tygodniu będą tylko rano w środę i sobotę, a wieczorem w pozostałe dni tygodnia. W niedzielę na razie zostawiamy Msze św. o 7.30 , 9.00 i 10.30 i o 15.30. Intencje zamówione w dni kiedy nie ma u nas Mszy św. nie będą odprawione. Gdyby ktoś złożył ofiarę, a ta Msza św. nie będzie odprawiona, to proszę się zgłosić o zwrot, albo przekazać na kościół.
 3. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  Poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  Wtorek – św. Leona Wielkiego
  Środa – św. Marcina z Tours, jest to też 102 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Msza św. u nas o 6.30. Czwartek – św. Jozafata Kuncewicza
  Piątek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
 4. W listopadzie szczególnie modlimy się za naszych zmarłych. Ofiarujemy im Komunię św. , udział w Mszach św., odpusty. Jednocześnie dbamy też o groby tych, którzy już od nas odeszli. Bóg zapłać wszystkim, którzy dbają o cmentarz i o porządek na cmentarzu. Wiele osób zabiera ze sobą pozostałości po zniczach i chryzantemach. Bóg zapłać za zrozumienie. Jeśli wyrzucamy na śmietnik, to od razu segregujmy śmieci (osobno szkło, osobno plastik, a do największego boksu tylko trawę, ziemię i kwiaty naturalne). Porządek na cmentarzu jest możliwy, ale warunkiem jest, że wszyscy będziemy o niego dbali.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, wokół naszej świątyni, parkingu, udekorowanie kwiatami, posprzątanie łazienki, nade wszystko zrobienie pięknego porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Gromek Emilia, Baran Barbara, Baran Katarzyna, Leśniak Władysława, Leśniak Lucyna.
 6. We wtorek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Marcina Kowalskiego z Kaczmarskiego. Polećmy go jeszcze miłosierdziu Bożemu…