b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i nowy rok kościelny. Przeżyjmy ten Adwent jako pobożne i radosne oczekiwanie, ale także trzeźwe oczekiwanie na Narodzenie Chrystusa i na ostateczne przyjście. Codziennie roraty o godz. 6.00. W tym trudnym czasie, serdecznie zapraszamy, bo dzięki temu możemy jak najlepiej przygotować się do Świąt. MSZE ŚW. WIECZORNE – W TYM TYGODNIU – BĘDĄ ODPRAWIANE W KAPLICY CMENTARNEJ.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  Poniedziałek – św. Andrzeja
  Piątek – św. Barbary
  Niedziela – św. Mikołaja (odpust w Łężynach), zmiana tajemnic różańcowych, po Mszy św. o godz. 6.00.
 3. W I CZWARTEK I PIĄTEK MIESIĄCA, spowiedź rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św. Do chorych nie pojadę jeszcze w I Sobotę, ale mam nadzieję, że przed Świętami będzie to już możliwe.
 4. W przyszłą niedzielę XXI DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Celem tego dnia jest wsparcie duchowe i materialne Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. W związku z tym w tym dniu także zbiórka do puszek po każdej Mszy św. na ten właśnie cel.
 5. Od przyszłej niedzieli będzie też można nabywać świece Caritas na stół wigilijny (są one pięknie zrobione). To też nasza pomoc dla najbardziej potrzebujących w tym adwentowym czasie. Świeca duża – 12 zł i mała – 5 zł. Po Wigilii czy też w Święta możemy zanieść taką świecę na cmentarz, jako wyraz naszej łączności ze zmarłymi.
 6. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, kaplicy cmentarnej, udekorowanie kościoła na Adwent, posprzątanie łazienki, wypranie obrusów, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Hac Bogusława, Cichoń Sylwia, Sajdak Leokadia, Delimata Bogusława.
 7. W związku z sytuacją epidemiczną, p. Organista nie będzie chodził z opłatkami po domach, ale – już od dzisiaj - będzie można też nabywać opłatki na stół wigilijny w zakrystii, po każdej Mszy św.