b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Zbiórka do puszek po każdej Mszy św. Oczywiście jest to też dzień ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. Obdarowujmy się nie tylko prezentami, ale i życzliwością, dobrym słowem, modlitwą. Codziennie roraty o godz. 6.00. Serdecznie zapraszamy. MSZE ŚW. I RANO I WIECZOREM BĘDĄ JUŻ W KOŚCIELE.
  2. We wtorek Niepokalane Poczęcie NMP, Msze św. o 6.00 i 17.00.
  3. Po każdej Mszy św. dzisiaj i przez kolejne niedziele można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. To także nasza świąteczna pomoc dla najbardziej potrzebujących.
  4. W tym roku jeśli chodzi o SPOWIEDŹ ADWENTOWĄ, to nie będą przyjeżdżać księża z innych parafii. Myślę, że będzie to trudne, żeby mógł spowiadać ks. Dziekan Zygmunt Kudyba. Dlatego pomyślmy wcześniej o spowiedzi. Ja będę spowiadał pół godziny przed każdą Mszą św. przez cały Adwent. A tydzień przed Świętami godzinę przed Mszą św. wieczorną. Zorganizujmy sobie tak czas, by każdy z nas mógł oczyścić swoje sumienie na czas Świąt Bożego Narodzenia i przyjąć Chrystusa do naszych serc.
  5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, kaplicy cmentarnej, posprzątanie łazienki, a także zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Gronek Maria, Bazan Iwona, Wiklowska Barbara, Wiklowska Stanisława. Bóg zapłać także za pracę na rzecz naszej wspólnoty: Stanisław Skała, Wojciech Sajdak, Wacław Tłuściak, Konrad Kmiecik, Roman Wójcik, Andrzej Janik, Dawid Kmiecik.
  6. Jeśli ktoś by wycinał jodły czy świerki i chciałby ofiarować je do kościołą, to bardzo proszę o kontakt.
  7. Na koniec chciałbym powiedzieć BÓG ZAPŁAĆ do ks. Jana Wnęka z Faliszówki, który wziął na siebie najwięcej obowiązków w ostatnim czasie, bo właściwie od miesiąca codziennie, a czasem i dwa razy dziennie posługiwał w naszej wspólnocie. Ks. Janie Bóg zapłać wielki! Bardzo dziękuję także ks. Bogusławowi Babiarzowi, który chętnie też wspierał nas w każdą sobotę i niedzielę. I jeszcze będzie nam pomagał. Wiele też wspomógł nas ks. Janusz Kunior z Głojsc. Pomogli też ks. Henryk Barć z Łężyn, ks. Józef Ozga ze Starego Żmigrodu i ks. Krzysztof Hyziak z Kątów. Bardzo im za to dziękuję!

    I jeszcze chciałbym z całego serca podziękować wszystkim parafianom za modlitwę w intencji Ks. Dziekana i mnie, za wszelką pomoc, a często także dobre słowo w tym trudnym czasie. Rzeczywiście te nasze choroby trwały długo, ale powoli dochodzimy do siebie i miejmy nadzieję, że będziemy Wam mogli dalej posługiwać.