b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Do środy spowiadam pół godziny przed roratami, a także godzinę przed wieczorną Mszą św.
  2. We wtorek zapraszam dzieci, które chodziły na różaniec z planszami na Mszę św. o godz. 17.00. Ponieważ nie było to możliwe końcem października.
  3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Ten niezwykły dzień w całym roku. Przeżyjmy go radośnie, ale i pobożnie w naszych rodzinach. A wieczorem zasiądźmy wspólnie do wigilijnego stołu, modląc się razem, czytając fragment Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa, dzieląc się opłatkiem, a także śpiewając kolędy. A o północy zapraszamy na Pasterkę do naszej świątyni. Składka na Dom Samotnej Matki.
  4. W piątek UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Oczywiście nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. o 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 15.30. Zaś w sobotę ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA, Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Przyszła niedziela, to NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, na sumie błogosławieństwo dzieci. W tych dniach świątecznych - począwszy od Pasterki - skorzystajmy też z parkingu przy Domu Ludowym czy też przy kaplicy, można też parkować za budynkiem gospodarczym, bo tu wszędzie blisko…
  5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, przyozdobienie naszego kościoła choinkami, przygotowanie szopki, wypranie komż, alb, posprzątanie łazienki, kaplicy cmentarnej, a także zrobienie idealnego porządku na cmentarzu. Bóg zapłać także p. Rucińskim z Poraju oraz Mastaj z Nienaszowa za ofiarowanie choinek do naszej świątyni.
  6. Chciałbym jeszcze ogłosić, że w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty kolędowej, oczywiście ze względu na pandemię. Ks. Biskup proponuje, aby spotkać się w kościele z poszczególnych części parafii na modlitwie i specjalnym błogosławieństwie. Dlatego 28 grudnia (poniedziałek) zapraszamy mieszkańców Grabaniny i Debrzy, we wtorek 29 grudnia mieszkańców Sadek i Kaczmarskiego, a 30 grudnia(środa) mieszkańców Poraju, na 16.30 (różaniec i Msza św.). Można też przynieść wodę do poświęcenia, żeby pokropić swój dom. Wyjątek stanowi poświęcenie nowego domu, ale z zachowaniem wymagań sanitarnych.
  7. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki na stół wigilijny, a także świece Caritas.