b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Jak już zapowiadałem, w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy w domach. Ale zapraszamy 28 grudnia (poniedziałek) mieszkańców Grabaniny i Debrzy, we wtorek 29 grudnia mieszkańców Sadek i Kaczmarskiego, a w środę 30 grudnia mieszkańców Poraju, na 16.30 (różaniec i Msza św.). Można też przynieść wodę do poświęcenia, żeby pokropić swój dom.
  2. W czwartek św. Sylwestra, papieża. ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU. Zapraszamy parafian na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 16.00. Uczestnicząc w nim możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - NOWY ROK 2021. Dzień modlitw o pokój. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  4. W tym tygodniu przypada I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Możliwość spowiedzi w czwartek od 16.30 i w piątek przed każdą Mszą św. W sobotę udam się do chorych od godz. 8.00.
  5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca św. po Mszy św. o 15.30, a potem spotkanie Zespołu Charytatywnego Caritas.
  6. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny – grupie z Nienaszowa - za piękną pracę przez te dwa tygodnie. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Machowska Genowefa, Świątek Zofia, Gątek Elżbieta, Sobótka Włodzimierz, Czepiga Aneta, Ciomcia Grażyna, Jakieła Anna, Śląska Stanisława.
  7. W styczniu 2021 roku rozpoczną działalność DZIENNY KLUB „SENIOR+” w Kopytowej oraz KLUB „SENIOR+” w Chorkówce. To oferta skierowana dla osób w wieku 60+. Placówki zapewniają ciekawe zajęcia. W Kopytowej 8-godzinny pobyt, z jednym ciepłym posiłkiem, a w Chorkówce 4-godzinny nieodpłatny pobyt. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorkówce. Jutro Sołtys Poraju będzie przed południem wydawać worki na śmieci, w Domu Ludowym.