b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku myślą przewodnią Tygodnia są słowa z Ewangelii według św. Jana: „Trwajcie w mojej miłości a przyniesiecie obfity owoc”.
  2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
    Wtorek - Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej Rzeszowskiej Diecezji. Modlimy się w intencji naszej Diecezji ( spotkanie dla kandydatów do bierzmowania)
    Czwartek – św. Agnieszki (Dzień Babci i Dziadka- polecajmy ich naszej modlitwie)
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez Ojca Świętego Franciszka. Jest to też NIEDZIELA SOLIDARNOŚCI Z CHORWACJĄ. Wspieramy zarówno naszą modlitwą, jak i składką do puszek – po każdej Mszy św. - Kościół w Chorwacji. Wiąże się to z trzęsieniem ziemi, które pod koniec grudnia ubiegłego roku nawiedziło ten kraj.
  4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dezynfekcję, wypranie alb, komż i bielizny ołtarzowej, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, odgarnianie śniegu przez kilka dni, a także złożoną ofiarę. Nazbierało się sporo tej pracy, dlatego tym bardziej im za to dziękujemy. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Kucharska Barbara, Gronkiewicz Emilia, Marszał Małgorzata, Smoleń Jarosława, Naparło Danuta.