b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W czasie WIELKIEGO POSTU pamiętajmy o nabożeństwach pasyjnych, które pomagają nam przeżyć ten niezwykły czas, a także pogłębić naszą wiarę: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30 (składka na kwiaty do Bożego Grobu). Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a także tradycyjnie w niedzielę po sumie. Serdecznie zapraszamy Korony Różańcowe do świecenia światła na Gorzkich Żalach. Szczególna prośba do rodziców, dzieci, młodzieży, aby pamiętać o tych nabożeństwach. Dzisiaj rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński po Mszy popołudniowej.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Jak przypomina nam papież Franciszek: cały Kościół, wszystkie wspólnoty go tworzące oraz poszczególni wierni są odpowiedzialni za misje. Będziemy też zbierać ofiary do puszek po każdej Mszy św., by wesprzeć prawie 2.000 polskich misjonarzy i misjonarek, księży i sióstr zakonnych w ich ofiarnej posłudze w różnych zakątkach świata. Zapraszamy też na sumie na błogosławieństwo dzieci, zaś na Mszy św. popołudniowej dzieci z klasy 3, otrzymają poświęcone książeczki.
  3. Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej SP otrzymali „wielkopostne zdrapki”. Na każdy dzień, od Środy Popielcowej aż do Poniedziałku Wielkanocnego, pod zdrapką kryje się konkretne zadanie do wykonania. Bardzo prosimy, aby rodzice, a także rodzeństwo tych dzieci włączyli się w codzienne podejmowanie tych zadań, a w razie potrzeby pomagali w ich wykonaniu również swoim dzieciom. Niech ten ciekawy sposób będzie także drogą przygotowania do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował zdrapek, to są do nabycia w zakrystii. Pod chórem są też skarbonki na wielkopostną jałmużnę dla rodzin. Można je zabrać także do domu i wrzucać ofiary.
  4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, wypranie obrusów i nakryć, dezynfekcję, odgarnianie śniegu, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadli: Skwara Krystyna, Urban Magdalena, Kurowska Małgorzata, Kurowska Anna, Świątek Barbara, Cieślak Magdalena, Nalepa Beata. Bóg zapłać także p. Wojciechowi Ladzińskiemu za odgarnęcie naszego parkingu.
  5. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nienaszowie informuje, że od 1 – 15 marca 2021 r. odbędą się zapisy dzieci urodzonych w roku 2015 (obowiązkowo ) i 2016 (nieobowiązkowo) do oddziału przedszkolnego. A także do klasy 1 SP na rok szkolny 2021/2022. Rodziców zaprasza od 12.30 – 13.30 ( z reżimem sanitarnym).