b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po każdej Mszy św. zapowiadana składka do puszek na ten cel.
  2. Zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a także tradycyjnie w niedzielę po sumie.
  3. We wtorek młodzież przygotowująca się do bierzmowania otrzyma poświęcone modlitewniki na Mszy św. wieczornej.
  4. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK i I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 17.00. Możliwość spowiedzi w czwartek od 16.30 (w każdy I CZWARTEK będzie też różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych) i piątek od godz. 16.15 i jednocześnie wystawienie Najświętszego Sakramentu. W sobotę udam się do chorych, od godz. 8.00. A w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach, a po Mszy św. popołudniowej spotkanie Caritas.
  5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dezynfekcję, zrobienie dekoracji wielkopostnej, wypranie alb i bielizny ołtarzowej, posprzątanie łazienki, plebanii, zrobienie porządku na cmentarzu, rozgarniecie śniegu na parkingu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Majka Jolanta, Dziadosz Alicja, Kisielewicz Maria, Musiał Alicja.
  6. Bóg zapłać także panom: Jerzy Doniek, Jacek Dubis i Jan Świątek, Krzysztof kołacz i Mateusz Mikosz za pracę na rzecz naszej wspólnoty.
  7. Miejmy nadzieję, że zima już długo nie potrwa. Ale oczywiście ogrzewamy cały czas zarówno kościół, jak i kaplicę cmentarną. W związku z tym proszę radnych z Rady Parafialnej, by zebrać po 20 zł od rodziny (powinno to wystarczyć) przez najbliższe dwa tygodnie i wpłacić do banku na ogrzewanie kościoła i kaplicy. Można też samemu wpłacić do radnych czy do banku.
  8. Bardzo proszę, aby nie stawiać samochodów przy schodach. Ponieważ zostaje często zastawiona droga do domów czy też na cmentarz. Z naszego parkingu naprawdę jest blisko do kościoła.