b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

1. Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, kolejny niełatwy czas. Związany z różnymi zakazami, ograniczeniami, izolacją, czasem też kwarantanną. Ale miejmy nadzieję, że to przyniesie dobry skutek. W związku z tym od Wielkiego Czwartku postawimy krzesła na zewnątrz kościoła, żebyśmy mogli przestrzegać obostrzeń. Trzeba je będzie sobie tylko rozłożyć. Jest tam też nagłośnienie. Będziemy też prowadzić bezpośrednie transmisje z nabożeństw odbywających się w naszej świątyni w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę, Niedzielę Zmartwychwstania, na stronie naszej parafii www.parafianienaszow.pl. Oczywiście mamy świadomość, że to nie jest to samo, co być w kościele. Ale takie obecnie mamy warunki i możliwości. Prosimy zatem o tę łączność - w tak trudnym czasie. Można oczywiście też korzystać z przekazu telewizji czy też radia.
  2. Msze św. wieczorne od jutra o godz. 18.00, a ranne do środy o godz. 6.30. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. od poniedziałku do czwartku.
  3. Do chorych udam się w WIELKI PIĄTEK od godz. 8.00. Do tych, do których zwykle jeżdżę w I SOBOTY. Gdyby ktoś jeszcze chciał, to proszę zgłosić w tygodniu.
  4. TRIDUUM PASCHALNE - MĘKA, SMIERĆ I ZMARTWYCHWSTANIE CHRYSTUSA: WIELKI CZWARTEK - Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 . Potem jeszcze adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 22:00.
    WIELKI PIĄTEK – (w tym dniu obowiązuje post ścisły) od 7:00 adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. O godz. 17:00 Gorzkie Żale, zaś o godz. 18:00 nabożeństwo Wielkiego Piątku. Po nim adoracja Krzyża – tylko kapłan ucałuje krzyż w czasie nabożeństwa, a wszyscy inni przez głęboki skłon oddadzą cześć krzyżowi - do godziny 23:00. Oczywiście możemy iść starym zwyczajem na kolanach do krzyża. O godz. 21:00 odprawimy w kościele Drogę Krzyżową.
    WIELKA SOBOTA –rano poświęcenie pokarmów w kościele– z zachowaniem wymagań sanitarnych - w Nienaszowie od 7:30 – 11:00 co pół godziny (czyli rozszerzamy czas poświęceń). Natomiast o 9:00 w Grabaninie, potem w Sadkach i Debrzy. Poświęcenie w Poraju o 1000, a o 10:30 w Sośninach. Bardzo proszę, aby poświęcenie pokarmów przygotować na zewnątrz (chyba żeby padało to w środku), jak też wodę do poświecenia. Wodę tę będzie można od razu zabrać do swoich domów. W kościele przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w grobie. O godz. 18:00 Liturgia Wigilii Paschalnej.
    WIELKA NIEDZIELA – MSZA ŚWIĘTA REZUREKCYJNA o godz. 6:00 (transmisja) , a potem jeszcze Msze św. o 9:00 , 10:30(transmisja) , 12:00 (dodatkowa) i 15:30.
  5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie i zdezynfekowanie kościoła, udekorowanie naszej świątyni, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Kazecka Lucyna, Kazecka Justyna, Hućko Urszula, Kosiek Justyna, Kamińska Ewelina, Mroczka Ewa, Bochenek Maria, Burdzińska Maria, Tajs Iwona, Lepak Ewelina, Świetlik Danuta, Forystek Krystyna. Bóg zapłać także panon: Piotr Dubis i Jacek Dubis za pracę na rzecz naszej wspólnoty.
  6. Pod dzwonnicą jest wywieszony plakat, odnośnie naboru uczniów do Liceum w Nowym Żmigrodzie…