b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe o 15.30, zmiana tajemnic różańcowych, Msza św. i spotkanie Caritas. W czasie adoracji zawierzenie św. Józefowi naszej parafialnej wspólnoty, w tym szczególnym Roku św. Józefa. Jest to też dzień imienin ks. Dziekana Zygmunta, dlatego polecajmy Go w naszych modlitwach.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  Poniedziałek – Matki Bożej Królowej Polski, Msze św. tak jak w każdą niedzielę (odpust w Kątach)
  Wtorek – św. Floriana (odpust w Łysej Górze)
  Czwartek – św. Filipa i Jakuba
  Sobota – św. Stanisława, patrona Polski
 3. W środę młodzież z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, o godz. 17.00 (przeniesiona ). We wtorek dla tej młodzieży, dla rodziców i świadków spowiedź od godz. 17.30. Módlmy się o Dary Ducha Świętego dla nich oraz opiekę Matki Bożej i św. Józefa. Składka w czasie tej Mszy św. na duszpasterstwo młodzieży w diecezji.
 4. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK i I PIĄTEK miesiąca. Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 17.00. Możliwość spowiedzi w czwartek od 17.30 (różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych) i piątek od godz. 17.15 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, wypranie obrusów, zrobienie porządku w łazience, na cmentarzu, wykoszenie trawy, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali rodzice młodzieży bierzmowanej.
 6. O. Adam Zagaja, kombonianin z Krakowa – którego gościliśmy w Niedzielę Miłosierdzia - przesłał podziękowanie za wsparcie dla misji. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 7. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosiła o ogłoszenie, że w tym roku 2021 rolnik zobowiązany jest złożyć wniosek o dopłatę tylko w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Aplikacja ta jest udostępniona na stronir Agencji. Termin składania do dnia 17 czerwca br.