b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, dziękujemy Bogu za objawienie nam tej wielkiej tajemnicy wiary. Gościmy ks. neoprezbitera Jerzego Przybyło, który głosi Boże Słowo oraz odprawi pierwszą Mszę św. w naszej parafii. Polecajmy go, jak i wszystkich nowo wyświęconych kapłanów (6) Panu Bogu i Matce Najświętszej.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia będziemy przeżywać:
  Poniedziałek – Święto Nawiedzenia NMP
  Wtorek – św. Justyna (Dzień Dziecka)
  Środa – Uroczystość rocznicy konsekracji naszej katedry
  Czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. o 7.30 , 10.00 i 15.30. Msza św. o godz. 10.00 w Sadkach (a dokładniej na ogrodzie u p. Waldemara Jaracza). Od ołtarza będziemy szli do kościoła. Ołtarze będą przy następujących miejscach: 1.Tłuściak Monika i Jan, 2. Hućko Urszula i Andrzej, 3. Musiał Alicja i Jan, 4. Pochwała Genowefa. Na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przy schodach kościeła. Bardzo proszę, by sąsiedzi pomogli w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci Komunijne w strojach. Proszę także, by zabrać obrazy i feretrony i udekorować trasę procesji.
  W kolejne dni Oktawa Bożego Ciała z procesją z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po sumie. Sobota – św. Bonifacego
 3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Możliwość spowiedzi od poniedziałku przed każdą Mszą św. i w piątek od godz. 17.15 z wystawieniem Najśw. Sakramentu. W sobotę udam się do chorych od godz. 8.00.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, dezynfekcję, zrobienie porządku na cmentarzu, posprzątanie kaplicy cmentarnej, wykoszenie i posprzątanie trawy, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Tabaka Teresa, Augustyn Małgorzata, Mroczka Helena, Wolanik Maria, Kucia Adam.
 5. Pan doktor Grzegorz Pers informuje, że w ramach rządowego projektu w Gabinecie Fizjoterapii w Nowym Żmigrodzie ruszył program rehabilitacji dla osób po przebytej chorobie Covid-19. Dzięki temu osoby po chorobie szybciej odzyskają siły i będą mogły wrócić do codziennej aktywności. Do programu kwalifikują się ozdrowieńcy, nie później jednak niż do 6 miesięcy od zakończenia choroby. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z lekarzem rodzinnym.
 6. Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Jana Świątka z Nienaszowa. Polećmy go jeszcze miłosierdziu Bożemu…