b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, dziękujemy Bogu za objawienie nam tej wielkiej tajemnicy wiary. Gościmy ks. neoprezbitera Jerzego Przybyło, który głosi Boże Słowo oraz odprawi pierwszą Mszę św. w naszej parafii. Polecajmy go, jak i wszystkich nowo wyświęconych kapłanów (6) Panu Bogu i Matce Najświętszej.
  2. W liturgii bieżącego tygodnia będziemy przeżywać:
    Poniedziałek – Święto Nawiedzenia NMP
    Wtorek – św. Justyna (Dzień Dziecka)
    Środa – Uroczystość rocznicy konsekracji naszej katedry
    Czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. o 7.30 , 10.00 i 15.30. Msza św. o godz. 10.00 w Sadkach (a dokładniej na ogrodzie u p. Waldemara Jaracza). Od ołtarza będziemy szli do kościoła. Ołtarze będą przy następujących miejscach: 1.Tłuściak Monika i Jan, 2. Hućko Urszula i Andrzej, 3. Musiał Alicja i Jan, 4. Pochwała Genowefa. Na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przy schodach kościeła. Bardzo proszę, by sąsiedzi pomogli w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci Komunijne w strojach. Proszę także, by zabrać obrazy i feretrony i udekorować trasę procesji.
    W kolejne dni Oktawa Bożego Ciała z procesją z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po sumie. Sobota – św. Bonifacego
  3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Możliwość spowiedzi od poniedziałku przed każdą Mszą św. i w piątek od godz. 17.15 z wystawieniem Najśw. Sakramentu. W sobotę udam się do chorych od godz. 8.00.
  4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, dezynfekcję, zrobienie porządku na cmentarzu, posprzątanie kaplicy cmentarnej, wykoszenie i posprzątanie trawy, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Tabaka Teresa, Augustyn Małgorzata, Mroczka Helena, Wolanik Maria, Kucia Adam.
  5. Pan doktor Grzegorz Pers informuje, że w ramach rządowego projektu w Gabinecie Fizjoterapii w Nowym Żmigrodzie ruszył program rehabilitacji dla osób po przebytej chorobie Covid-19. Dzięki temu osoby po chorobie szybciej odzyskają siły i będą mogły wrócić do codziennej aktywności. Do programu kwalifikują się ozdrowieńcy, nie później jednak niż do 6 miesięcy od zakończenia choroby. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z lekarzem rodzinnym.
  6. Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Jana Świątka z Nienaszowa. Polećmy go jeszcze miłosierdziu Bożemu…