b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj I Światowy Dnia Dziadków i Osób Starszych, który z woli papieża Franciszka będzie obchodzony w Kościele powszechnym w każdą czwartą niedzielę lipca. Modlimy się zatem za Dziadków, Babcie i Osoby Starsze prosząc dla nich o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej oraz św. Joachima i Anny. 
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Poniedziałek – św. Joachima i Anny – rodziców Matki Bożej
  • Czwartek – św. Marty
  • Sobota –św. Ignacego z Loyoli
 3. W przyszłą niedzielę będziemy się modlić za poszkodowanych w nawałnicach w Polsce i w Europie. Po każdej Mszy św. będzie też zbiórka do puszek jako nasza pomoc, dla tych którzy w nawałnicach czy powodziach stracili nieraz dobytek swojego życia. Zdajemy sobie sprawę, że trochę dużo jest tych zbiórek w ostatnim czasie, ale tak to akurat się poskładało.
 4. Nadchodzi czas żniw, czyli czas zbierania plonów Waszej całorocznej pracy. Pamiętajmy już teraz o tym, byśmy przynieśli także plony tego roku, z poszczególnych części parafii na nasz odpust parafialny. By zwyczajem naszych przodków podziękować Panu Bogu i Matce Najświętszej za tegoroczne plony. 
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, dezynfekcję, posprzątanie łazienki, wykoszenie trawy, zrobienie porządku na cmentarzu. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Ochałek Eleonora, Ochałek Małgorzata, Dziadosz Halina, Szurlej Anna, Kowalska Agnieszka, Bytniewski Konrad.
 6. Tydzień temu zbieraliśmy do puszek. Pieniążki te zostały przekazane w całości rodzicom Kornelii Wielgosik z Nienaszowa. Ponieważ chłoczyk o imieniu Jakub, z Bliznego niestety zmarł tydzień temu. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, bo to naprawdę wielka kwota.
 7. Jeszcze do piątku będzie ks. Paweł z nami, ale to jego ostatnia niedziela w ramach zastępstwa. Dlatego dziękujemy mu za Boże Słowo, sprawowane Msze św., sakramenty św., a także wielką życzliwość. Życzymy Bożych łask zarówno na czas wakacji, jak i na czas kontynuowania studiów na KUL-u. I oczywiście zapraszamy częściej w nasze progi. Bóg zapłać.