b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca sierpnia, wystawienie Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. popołudniowej także zmiana tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy św. także zapowiadana zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w nawałnicach w Polsce i w Europie.
  2. Od dzisiaj zatem rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości. Czas niezwykle ważny dla naszej Ojczyzny, ale i dla naszej wspólnoty parafialnej, bo powoli przybliżamy się do naszego ODPUSTU. Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijnych, moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa. Jest ona także znakiem troski o zbawienie tych, którzy nadużywają alkoholu lub są zagrożeni uzależnieniem.
  3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Możliwość spowiedzi w czwartek przed Mszą św. i piątek od godz. 17.15 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę udam się do chorych.
  4. W ubiegłym tygodniu zostały zakończone prace przy wymianie podłoża pod kostkę wokół kościoła, osadzeniu obrzeży, ułożeniu ok. 600 m2 kostki granitowej, izolacji i odprowadzeniu wody od dzwonnicy. W czerwcu zostały też wymienione 3 okna w naszym kościele na otwieralne i uchylne. Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane w kościele czy do banku, bo dzięki nim możemy te wielkie inwestycje realizować.
  5. Już za dwa tygodnie w naszej wspólnocie odpust parafialny ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zadbajmy w tych dniach także o groby naszych bliskich, bo wzorem ubiegłych lat będą tam też nabożeństwa 13-go (piątek – 19.00) i 14-go (sobota 19.00) sierpnia wieczorem z możliwością spowiedzi św. Sprzątając groby zwróćmy także uwagę na segregację śmieci na cmentarzu, bo to niewiele kosztuje, żeby osobno położyć szkło, osobno plastik, a razem ziemie, trawę i kwiaty naturalne.
  6. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, dezynfekcję, posprzątanie łazienki, kaplicy cmentarnej, wykoszenie trawy, a także zrobienie porządku na cmentarzu. Na te dwa najbliższe tygodnie prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Fiałkiewicz Kazimiera, Bęben Natalia, Kurdziel Robert, Dubiel Władysława, Paluch Agnieszka, Klimczak Czesława, Dziwak Stefania, Piątek Magdalena, Wójcik Małgorzata, Królikowska Katarzyna, Lawera Irena, Kazecka Maria, Kazecka Joanna, Tocka Zofia, Tłuściak Magdalena, Białoń Paulina, Sajdak Krystyna, Dziadosz Anna, Kmiecik Bożena, Kmiecik Ewa, Skrzypiec Halina, Leputa Ewelina.
  7. Może byśmy w tym tygodniu oprócz tych zwykłych prac w kościele, budynku gospodarczym i cmentarzu, pokosili trawę, a także poobcinali tuje przy kościele, a nade wszystko przy drodze na cmentarz. Dlatego może we wtorek, środę, czwartek (to już do uzgodnienia) zapraszam na godz. 15.30. Przydałyby się ze dwa traktory z przyczepami, może być też obcinarka do tui, bo reszta narzędzi powinna być (oczywiście jest to zależne od pogody i od prac żniwnych). Jeśli komuś odpowiadałoby w innym czasie, to też nie ma problemu. MOŻE W SOBOTĘ USTAWILIBYŚMY OŁTARZ. A NA PRZYSZŁY TYDZIEŃ ZOSTAŁOBY UDEKOROWANIE OŁTARZA I OGÓLNE PORZĄDKI W KOŚCIELE, WOKÓŁ KOŚCIOŁA I NA CMENTARZU.
  8. Bóg zapłać panu Janowi Buczyńskiemu z Sośnin za jego pracę jako grabarza przez ostatnich 12 ostatnich lat w naszej wspólnocie. Dziękujemy za posługę przy pogrzebach, a także dbanie o cmentarz parafialny, bo cmentarz to przecież wizytówka parafii. Nowym grabarzem będzie pan Dariusz Baran z Sadek.
  9. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Łucję Dłużeń z Debrzy. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…