b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj odpust w Głojscach ku czci św. Maksymiliana, tam suma o 11.30.
  2. W piątek Msza św. wieczorna będzie o godz. 19.00 na starym cmentarzu (ks. Robert Bielecki – proboszcz z Krempnej). Zaś w sobotę również o godz. 19.00 na nowym cmentarzu (ks. Jerzy Przybyło – który był u nas na praktyce diakońskiej, a teraz wikariusz z Rzeszowa). Będziemy modlić się za naszych zmarłych, prosząc dla nich o życie wieczne, a jednocześnie będzie można przystąpić do sakramentu pokuty. Skorzystajmy z tej możliwości, bo to najważniejsze, byśmy mogli zyskać odpust zupełny. A do tego konieczne jest czyste sumienie.
    Przyjeżdżając na te nabożeństwa samochody możemy też stawiać na działce obok kaplicy cmentarnej.
  3. W przyszłą niedzielę 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – odpust w naszej wspólnocie parafialnej. Msze św. o 7.30, 9.00, 11.30 i 15.30. W tym dniu w czasie każdej Mszy św. poświęcenie owoców, ziół i kwiatów, a na sumie także plonów i wieńców. A po Mszach św. poświecenie samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych. Szczególnie zapraszamy na godz. 11.30, czyli na sumę, która będzie odprawiona na zewnątrz kościoła. Zapraszamy wszystkich, którzy przygotowują plony, panów strażaków (także do kierowania ruchem od 10.30 – można też wjeżdżać k/budynku gosp., a także na boisko), noszących obrazy, chorągwie i feretrony, dzieci oraz młodzież i wszystkich dorosłych. Sumie będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Andrzej Sroka – proboszcz w Niechobrzu k. Rzeszowa. Po sumie procesja Eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła.
  4. Bóg zapłać grupie sprzątającej z Grabaniny za piękną pracę w tym tygodniu. Bóg zapłać za bardzo sprawne poobcinanie tui, wykoszenie trawy, wyczyszczenie kostki, postawienie ołtarza. Bóg zapłać także za posprzątanie naszego kościoła, udekorowanie naszej świątyni kwiatami, dezynfekcję, posprzątanie łazienki i zrobienie porządku na cmentarzu.
  5. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Jana Ladzińskiego z Nienaszowa, a także pożegnaliśmy zmarłego z Republice Południowej Afryki śp. Jacka Świątka z Poraju. Dzisiaj zmarła też śp. Maria Machowska z Nienaszowa, jej pogrzeb w środę. Polećmy ich jeszcze miłosierdziu Bożemu…