b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Z wielką radością witamy dzisiaj w naszej wspólnocie ks. Michała Cyrnka, który został skierowany do nas jako wikariusz. Jak już wspominałem pochodzi z parafii Ropica Polska i został wyświęcony na kapłana w tym roku. Szczególnej opiece powierzymy mu dzieci i młodzież, ale wszyscy będziemy korzystać z jego posługi w naszej wspólnocie. Życzymy wielu Bożych łask i opieki Matki Bożej na początku kapłańskiej drogi.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • PoniedziałekBŁ. KS. WŁADYSŁAWA FINDYSZA – odpust w Nowym Żmigrodzie, suma o 11.00.
  • Wtorekśw. Bartłomieja
  • CzwartekNMP Częstochowskiej, odpust w Polanach o godz. 11.00
  • Piątekśw. Moniki
  • Sobotaśw. Augustyna
  • Niedziela Matki Bożej Nieustającej Pomocy – odpust w Łężynach o 11.30. Jest to też ostatnia niedziela miesiąca, dlatego zapraszamy na sumie na błogosławieństwo dzieci.
 3. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali tak piękne plony na naszą uroczystość odpustową. Mamy świadomość ile to wymaga pracy i pomysłu, żeby się tak prezentowały w naszej świątyni. Bóg zapłać także wszystkim, którzy te plony przynieśli do naszej świątyni jako wyraz dziękczynienia Bogu i Matce Boskiej Wniebowziętej.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, dezynfekcję, wypranie obrusów, posprzątanie łazienki, wykoszenie trawy, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Marszał Maria, Korzeń Jadwiga, Janik Maria, Wójcik Katarzyna, Klimczak Kamila.