b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
    • Środa 1-go września– bł. Bronisławy, 82 –ta rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się o pokój w naszej Ojczyźnie, w całej Europie i na świecie. O godz. 9.00 Msza św. w naszym kościele na rozpoczęcie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów począwszy od klasy 0, poprzez młodsze dzieci szkolne, aż do najstarszych, a także rodziców, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły.
    • Piątek – św. Grzegorza Wielkiego
  2. W związku z dramatyczną sytuacją setek tysięcy Afgańczyków, którzy z powodu przejęcia władzy w tym kraju przez talibów – znaleźli się w dramatycznej sytuacji – Konferencja Episkopatu Polski zaapelowała, aby w niedzielę 5 września przeprowadzić zbiórkę do puszek na ten cel. Caritas Polska za pośrednictwem Caritas w Pakistanie i Iranie udzieli wsparcia uchodźcom z Afganistanu, którzy uciekli do tych krajów. Pomoc otrzymają także ci ludzie, którzy trafili do Polski i nie mają dosłownie niczego.
  3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 18.00. Możliwość spowiedzi w czwartek od 17.30 i w piątek od godz. 17.15 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie Radę Duszpasterską po sumie, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. popołudniowej, a potem spotkanie Caritas.
  4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, dezynfekcję, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także wykoszenie trawy. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Nester Małgorzata, Buś Krystyna, Skała Barbara, Wrona Anna, Buś Stanisława.