b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Dziękujemy o. Erykowi za głoszone przez całą niedzielę Boże Słowo. Niech Pan Bóg błogosławi, Matka Boże wspiera i tutaj i w miejscu posługiwania, czyli w Chorzowie. Zapraszamy częściej w nasze progi.

2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, Wtorek – św. Wacława, Środa – św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, Czwartek – św. Hieronima , Piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Sobota – św. Aniołów Stróżów

3. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik, a więc i NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE. Msze św. wieczorne przesuwamy od piątku na godz. 17.00, a po Mszy św. różaniec. W niedzielę najpierw różaniec o 15.30, a potem Msza św. Na te nabożeństwa zapraszamy serdecznie wszystkich: dzieci, młodzież, dorosłych, starszych, a w sposób szczególny Róze Różańcowe oraz dzieci I Komunijne wraz z rodzicami (wszystkie dzieci będą otrzymywały obrazki). Dzieci I Komunijne w piątek na Mszy św. o 17.00 otrzymają poświęcone różańce. Skorzystajmy wszyscy z tego czasu, by częściej brać do ręki różaniec, by dziękować, uwielbiać, a także wypraszać potrzebne dary i łaski przez orędownictwo Matki Bożej Różańcowej.

4. W tym tygodniu przypada I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 17.00. Możliwość spowiedzi w czwartek od 17.30 i piątek od godz. 16.15 i jednocześnie wystawienie Najświętszego Sakramentu. W sobotę udamy się do chorych, od godz. 8.00. A w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po różańcu, a po Mszy św. popołudniowej spotkanie Caritas.

5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, dezynfenkcję, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, wykoszenie trawy, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Dziadosz Piotr, Dziadosz Anna, Subik Agnieszka, Skrzęta Judyta.


6. W tym roku wykonaliśmy bardzo ważne prace przy naszym kościele. A mianowicie wymiania podłoża pod kostkę wokół kościoła, osadzenie obrzeży, ułożenie 600 m kostki granitowej, okopanie dzwonnicy i odprowadzenie wody. Zostały też wymienione 3 okna w naszym kościele na otwieralne i uchylne. Został też przeprowadzony remont mieszkania gościnnego na plebanii. Mamy jeszcze w planie dokończenie parkingu przy kaplicy cmentarnej (będzie tam położony asfalt i obrzeża z 2 stron). Może się to jeszcze uda w tym roku, ale tu dużo zależy od pogody. A jeśli nie, to w maju lub czerwcu przyszłego roku. Będziemy też jeszcze w tym roku robić wentylację w naszym kościele (przynajmniej w części). A w przyszłym roku chcemy odmalować cały kościół. Dlatego Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane, dzięki którym możemy te naprawdę wielkie inwestycje realizować.