b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj I NIEDZIELA miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym, a także spotkanie Caritas.

2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu
Wtorek – św. Faustyny Kowalskiej, spotkanie dla bierzmowanych
Środa – św. Brunona
Czwartek – NMP Różańcowej

3. Modlitwa różańcowa codziennie o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, dorosłych i starszych do rozważania tajemnic różańcowych.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXI DZIEŃ PAPIESKI – NIE LĘKAJCIE SIĘ! Modlimy się w tym dniu, prosząc o wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Jest to też dzień zbiórki pieniężnej na rzecz uzdolnionej młodzieży. Dlatego po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na stypendia.

5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, wypranie obrusów, udekorowanie kwiatami, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, zbronowanie oraz wyzbieranie kamieni, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Subik Walentyna, Subik Ewa, Mikosz Filomena, Książkiewicz Marzena, Mastej Aneta.

6. Szkolne Koło Caritas oraz PCK zapraszają wszystkich parafian do wzięcia udziału w zbiórce żywności dla potrzebujących w naszej parafii i nie tylko, organizowanej w szkole od jutra do piątku. Zbierają żywność: mąkę, kaszę, cukier, makarony, konserwy, herbatę itp. Proszą o pomoc i otwarte serce.

7. Kierownik Wodociągów w Chorkówce informuje mieszkańców Poraju, których budynki zostały podłączone do kanalizacji, o konieczności podpisania umowy na odbiór ścieków w najbliższych dniach. Szczegóły pod dzwonnicą.

8. Akcja NIE nowotworom u dzieci powraca do naszej gminy po 4 latach.
Fundacja Ronalda McDonalda, Wójt Gminy Nowy Żmigród oraz Radny miejscowości Nienaszów zapraszają:
na profilaktyczne, bezpłatne badania USG jamy brzusznej, w kierunku zmian nowotworowych oraz wrodzonych wad nerek i dróg moczowych dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.
Badania będą przeprowadzone w ambulansie Fundacji: 22 października w Nowym Żmigrodzie (płyta Rynku) oraz 23 października w Nienaszowie (Plac obok Domu Ludowego).
Zapisy prowadzone będą do wyczerpania miejsc od poniedziałku 04.10.2021r. w godz. 7.00 -15.00, pod nr. tel.:      13 44 826 39. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.