b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie
1. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski – NIE LĘKAJCIE SIĘ!. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz uzdolnionej młodzieży.

2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Środa – bł. Honorata Koźmińskiego
Czwartek – św. Małgorzaty Marii Alacoque - polecajmy w naszych modlitwach nauczycieli, wychowawców, kapłanów, katechetów z racji Dnia Nauczyciela. A o godz. 20.00 młodzież naszej parafii zaprasza na czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem ku czci św. Jana Pawła II. Zakończy się ono błogosławieństwem indywidualnym i Apelem Jasnogórskim.
Piątek – św. Teresy od Jezusa
Sobota – św. Jadwigi Śląskiej (jest to też 16 X – a więc 43 rocznica wyboru Jana Pawła II )
Niedziela - Niedziela Misyjna – składka na misje

3. Modlitwa różańcowa codziennie o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, dorosłych i starszych do rozważania tajemnic różańcowych.

4. W najbliższych dniach będziemy sprzątać groby, ale nie wyrzucajmy śmieci byle gdzie. Jeśli tylko możemy, to zabierzmy je z cmentarza do domu. A jak już wyrzucamy na śmietnik cmentarny, to tak jak jest tam napisane, segregując śmieci (osobno plastik, osobno szkło). A do największego boksu wrzucamy tylko trawę, ziemię i kwiaty naturalne.

5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół kościoła, udekorowanie kwiatami, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, zrobienie dekoracji na Dzień Papieski, wypranie alb i bielizny ołtarzowej, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Mikosz Stanisława, Rogala Mariola, Dziadosz Wiesława, Dziadosz Maria, Mrozowska Ludwika.

7. Wójt Gminy Nowy Żmigród zaprasza na projekcję filmu pt. „Jako w niebie tak i w Komańczy” oraz występ scholii parafialnej z Nowego Żmigrodu w piątek o godz. 18.00 w hali sportowej w Nowym Żmigrodzie. Podczas tego wydarzenia będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19.