b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczęcie diecezjalnego etapu Synodu, którego inauguracja miała miejsce w Rzymie, tydzień temu. Papież Franciszek zaprasza cały Kościół do pójścia wspólną drogą rozeznania woli Bożej – bo wszyscy przez chrzest i bierzmowanie otrzymali Ducha Świętego, a w Eucharystii karmią się jednym Ciałem Żyjącego Pana. Najpierw będzie miała miejsce faza diecezjalna, w przyszłym roku kontynentalna, a wreszcie w 2023 – powszechna.

2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Poniedziałek – św. Łukasza Ewangelisty
Środa – św. Jana Kantego – odpust w Samoklęskach i poświęcenie Domu Pogrzebowego
Piątek - św. Jana Pawła II

3. Powoli zbliża się też Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, na ławkach, bocznych ołtarzach i na stoliku pod chórem są wyłożone wypominki. Można je sobie zabrać i wypełnić czytelnie w domu, tak żeby w Dzień Zaduszny można było wypomnieć wszystkich naszych zmarłych.

4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, udekorowanie kwiatami, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, wykoszenie trawy, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Szwast Janina, Szwast Elżbieta, Rucinska Eleonora, Pęcak Małgorzata.Jastrzębska Józefa, Jastrzębski Tomasz.
5. MISJONARZE SALETYNI w roku jubileuszu 175. rocznicy Objawienia Maryi w La Salette zapraszają do włączenia się w Wieczystą Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Bazylice Mniejszej NMP z La Salette w Dębowcu. Zachęcają do włączenia się w adorację deklarując swoją obecność poprzez jedną godzinę w tygodniu lub miesiącu na stałe lub wypełniając wolne godziny w wystawionej księdze lub poprzez internet. Można to zrobić dzwoniąc lub pisząc do Kustosza Sanktuarium (tel. 797 002 017) lub zapisując się poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegóły na stronie internetowej: sanktuarium.saletyni.pl
6. Przypominamy o badaniu dzieci, które będzie w piątek i w sobotę w Nowym Żmigrodzie i Nienaszowie. Wczesne wykrycie nieprawidłowości, może skutkować całkowitym wyleczeniem. Badania są całkowicie bezbolesne, wykonywane przez wykwalifikowanych lekarzy, przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Telefon do rejestracji 13 448 26 39 (w godz. 7.00 - 15.00)
7. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Jarosław Machowski z Nienaszowa, pogrzeb prawdopodobnie będzie koło środy, polećmy Go jeszcze miłosierdziu Bożemu…