b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie 

Uroczystość poświęcenia własnego kościoła

1. Dzisiaj Uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Polecamy Bogu fundatorów, budowniczych, kapłanów, parafian, dobroczyńców naszej świątyni i wszystkich, którzy dzisiaj się o nią troszczą. Po południu najpierw Msza św. o 15.30, potem różaniec (pójdziemy na nowy cmentarz).

2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. przed południem tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msza św. na starym cmentarzu o godz. 14.00 (chyba żeby padał deszcz czy było zimno to w kościele, a potem procesja na cmentarz. Ruch jednokierunkowy na cmentarzu (prośba do strażaków z Grabaniny).
WtorekWspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. z wypominkami o godz. 5.00, 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 17.00

3. W tym tygodniu przypada też I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. W sobotę udamy się także do chorych od godz. 8.00.

4. W przyszła niedzielę odpust w Hucie Polańskiej, suma o godz. 11.00. Zmiana tajemnic różańca św. będzie po Mszy św. o 15.30, a potem jeszcze spotkanie Caritas.

5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, a także wokół kościoła, dezynfekcję, wypranie obrusów, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu (dużo pracy), wykoszenie trawy, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Hućko Irena, Hućko Bogdan, Węgrzyn Janina, Zając Piotr, Łajdanowicz Sabina.

6. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze na 2022 rok w formie książkowej za 20 zł.

7. W ubiegły tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Teresę Mrozowską z Sadek, a także śp. Zofię Buczyńską z Poraju. Polećmy je jeszcze miłosierdziu Bożemu….