b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie
1. Dzisiaj I NIEDZIELA miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. popołudniowej, a także spotkanie Caritas.

2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Wtorek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
Środa – św. Leona Wielkiego
Czwartek – św. Marcina z Tours, jest to też 103 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Msze św. u nas o 6.30 oraz o 17.00. W Nowym Żmigrodzie specjalna Msza św. za Ojczyznę o godz. 14.00 i potem uroczystości przy Pomniku i w GOK-u.

Piątek – św. Jozafata Kuncewicza
Sobota – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
Niedziela – XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlimy się i wspomagamy Liban. Dlatego po każdej Mszy św. będzie też zbiórka do puszek na ten cel.

3. W listopadzie szczególnie modlimy się za naszych zmarłych. Ofiarujemy im Komunię św. , udział w Mszach św., odpusty. Jednocześnie dbamy też o groby tych, którzy już od nas odeszli. Bóg zapłać wszystkim, którzy dbają o cmentarz i o porządek na cmentarzu. Wiele osób zabiera ze sobą pozostałości po zniczach i chryzantemach. Bóg zapłać za zrozumienie. Jeśli już wyrzucamy na śmietnik, to od razu segregujmy śmieci (osobno szkło – pół worka, osobno plastik, a do największego boksu tylko trawę, ziemię i kwiaty naturalne). Porządek na cmentarzu jest możliwy, ale warunkiem jest, że wszyscy będziemy o niego dbali.

4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, budynku gosp., plebanii, pielęgnację kwiatów, wypranie obrusów, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Mikosz Natalia, Mikosz Iwona, Reczkowska Teresa, Bazan Iwona, Agaś Maria.

5. Wczoraj odszedł z naszej wspólnoty śp. Władysław Wójtowicz z Nienaszowa. Jego pogrzeb jutro, o godz. 14.00 w naszym kościele. Polećmy go jeszcze miłosierdziu Bożemu…