b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przeżywamy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlimy się i wspomagamy Liban. Dlatego po każdej Mszy św. będzie też zbiórka do puszek na ten cel.

2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Środa – św. Elżbiety Węgierskiej
Czwartek – bł. Karoliny, patronki naszej rzeszowskiej diecezji – o godz. 20.00 zapraszamy młodzież na adorację do naszego koscioła
Piątek – zapraszamy na Mszę sw. wieczorną i spotkanie dla rodziców
dzieci I Komunijnych
Sobota – św. Rafała Kalinowskiego

Niedziela - Uroczystość Chrystusa Króla, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to też Światowy Dzień Młodzieży. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelował o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w niedzielę, 21 listopada 2021 r., we wszystkich kościołach i kaplicach, na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej. Dlatego za tydzień będzie też taka zbiórka do puszek w naszym kościele.

3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, dezynfekcję, wypranie alb, komż i bielizny ołtarzowej, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Bardzo im za to dziękujemy. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Czaja Maria, Czaja Monika, Czaja Jolanta, Bugała Anna.


4. Na stoliku pod chórem są do nabycia kalendarze misyjne, ścienne na nowy rok w cenie 4 zł. Jest to też nasza pomoc dla s. Angeliny z Ghany, która prowadzi tam szkołę.

5. Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Bronisławę Kucińską z Sośnin. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…