b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, święto Akcji Katolickiej oraz Światowy Dzień Młodzieży. We wtorek wspomnienie św. Klemensa (odpust w Skalniku), zaś w czwartek św. Katarzyny, odpust w Starym Żmigrodzie (sumy o godz. 11.00).

2. Już za tydzień rozpoczynamy ADWENT – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w każdy dzień tygodnia o godz. 6.00, w niedzielę też pierwsza Msza św. o godz. 6.00. Prosimy, aby małe dzieci poprzez klasę 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6 - przynosiły lampiony. Będą też otrzymywały obrazki. Na roratach będzie także losowanie figurki Matki Bożej, którą dziecko zabierze danego dnia do domu, a następnego przyniesie do kościoła. Żeby brać udział w losowaniu trzeba przynieść serduszko z jednej strony podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka, a z drugiej wpisany dobry uczynek albo modlitwa. Pół godziny przed Roratami godzinki do NMP, a także możliwość spowiedzi. Ponieważ jest to ostatnia niedziela zapraszamy na błogosławieństwo dzieci zarówno na Mszy św. o 6.00 jak i na sumie.

3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, wypranie komż, flag, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Mroczka Eleonora, Bożętka Anna, Kucińska Agnieszka, Kucińska Agata.


4. Gdyby ktoś wycinał jodły czy świerki koło domu przed Świętami i chciałby je ofiarować do kościoła, to bardzo proszę o kontakt.

5. Dzisiaj zbiórki do puszek na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej.

6. Wczoraj odbył się turniej ministrancki naszego dekanatu. W trzech kategoriach wiekowych wygrywał tylko Nienaszów. Serdecznie gratulujemy i życzymy zwycięstw w Rzeszowie. To jeszcze jeden przykład, że wystarczy, że się zmieni manager i od razu sukcesy….