b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Do czwartku spowiadamy pół godziny przed roratami, a także godzinę przed wieczorną Mszą św. i od 19.00 – 19.30.
  2. We wtorek od godz. 8.30 udamy się jeszcze do chorych. Nie trzeba zgłaszać chorych z I Sobót. Ale gdyby jeszcze ktoś inny chciał skorzystać, to proszę zgósić w zakrystii, albo zadzwonić.
  3. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Ten niezwykły dzień w całym roku. Przeżyjmy go radośnie, ale i pobożnie w naszych rodzinach. A wieczorem zasiądźmy wspólnie do wigilijnego stołu, modląc się razem, czytając fragment Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa, dzieląc się opłatkiem, a także śpiewając kolędy. A o północy zapraszamy na Pasterkę do naszej świątyni. Składka w czasie Pasterki na Dom Samotnej Matki.
  4. W sobotę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Oczywiście nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. o 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 15.30. Zaś w niedzielę ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, na sumie zapraszamy na błogosławieństwo dzieci. W tych dniach świątecznych - począwszy od Pasterki - skorzystajmy też z parkingu przy Domu Ludowym czy też przy kaplicy, można też parkować za budynkiem gospodarczym, bo tu wszędzie blisko…
  5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, przyozdobienie naszego kościoła choinkami, przygotowanie szopki, wypranie komż, alb, posprzątanie łazienki, kaplicy cmentarnej, a także zrobienie porządku na cmentarzu. Bóg zapłać także p. Ewa i Zbigniew Frączek oraz Ewa i Józef Wójtowicz za ofiarowanie choinek do naszej świątyni.
  6. Bóg zapłać za złożone ofiary na remont naszego kościoła: z Nienaszowa – Wójtowicz Małgorzata i Jacek – 250 zł, Najba Bogumiła i Janusz – 250 zł, Wójtowicz Anna – 100 zł, Tłusciak Krystyna i Zbigniew – 120 zł, Marszał Antoni – 250 zł, z Grabaniny – Bęben Natalia i Bartosz 240 zł, z Sadek – Baran Irena i Tadeusz – 250 zł, Tłusciak Monika i Jan – 250 zł, Grzywacz Małgorzata – 250 zł.
  7. Chciałbym jeszcze ogłosić, że w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty kolędowej. Ks. Biskup proponuje, aby – tak jak w tamtym roku - spotkać się w kościele z poszczególnych części parafii na modlitwie i specjalnym błogosławieństwie. Dlatego 27 grudnia (poniedziałek) zapraszamy mieszkańców Grabaniny i Debrzy, 28 grudnia (wtorek) mieszkańców Sadek i Kaczmarskiego, 29 grudnia (środa) mieszkańców Poraju, 30 grudnia (czwartek) mieszkańców Sośnin na 16.30 (różaniec i Msza św.). Można też przynieść wodę do poświęcenia, żeby pokropić swój dom. Zabierzmy też dzieci, młodzież na to spotkanie. Miejmy nadzieję, że to już ostatni raz w taki sposób. Jeśli by chodziło o poświęcenie nowego domu, to proszę zgłosić.
  8. Dzisiaj są jeszcze do nabycia świece Caritas.
  9. W ubiegłym tygodniu odszedła z naszej wspólnoty śp. Bożena Kmiecik z Grabaniny. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…