b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. popołudniowej zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie Caritas. A o godz. 18.00 koncert kolęd naszej Scholii Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
  2. W czwartek UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (TRZECH KRÓLI). Msze św. tak jak w każdą niedzielę. W tym roku będzie zorganizowany w naszej parafii ORSZAK TRZECH KRÓLI. Zapraszamy parafian na ten ORSZAK. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 10.30 a potem przejdziemy trasę od koscióła w stronę szkoły i potem do Domu Ludowego. Wielka prośba do rodziców, aby pomóc dzieciom ubrać się w stroje aniołków, pastuszków, Trzech Króli czy Świętej Rodziny (oczywiście dorośli też się mogą tak przebrać). W trakcie przejścia będziemy śpiewać kolędy czy też czytać krótkie teksty Pisma Świętego. Będą też nam towarzyszyć Trzej Królowie i Święta Rodzina. Oczywiście na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła.
  3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK i I PIĄTEK MIESIĄCA. Spowiedź w czwartek przed każdą Mszą św. i w piątek od 16.15 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę udamy się do chorych, od godz. 8.00.
  4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dezynfekcję, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, wypranie alb, komż, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadały: Majkut Zofia, Marszał Justyna, Leśniak Jadwiga, Wójtowicz Maria, Misiołek Emilia, Kasprzyk Aneta.
  5. Plan spotkań kolędowych w kościele w tym tygodniu: zapraszamy w poniedziałek 03 stycznia mieszkańców Nienaszowa (od Poraju do Krakowskiej ), we wtorek 04 stycznia mieszkańców Krakowskiej i Kolonii, w środę 05 stycznia mieszkańców Nienaszowa od lasu do kościoła, w sobotę 08 stycznia mieszkańców Nienaszowa od kościoła do przystanku, na 16.30 (różaniec i Msza św.). Można też przynieść wodę do poświęcenia, żeby pokropić swój dom.
  6. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Adolfa Ochałka z Poraju. Polećmy go jeszcze miłosierdziu Bożemu…