b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. 1. Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ. Dzisiaj jeszcze Droga Krzyżowa po sumie i Gorzkie Żale o godz. 15.30 z kazaniem pasyjnym. Msze św. do środy rano o 6.30, wieczorem o godz. 18.00. Zaś w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę tylko wieczorem o 18.00.
  2. 2. Do chorych udamy się we Wielki Wtorek od godz. 9.00. Codzienie też spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. czy nabożeństwem, a także w poniedziałek, wtorek i środę od 20 – 20.30.
  3. 3. TRIDUUM PASCHALNE - MĘKA, SMIERĆ I ZMARTWYCHWSTANIE CHRYSTUSA:

WIELKI CZWARTEK - spowiedź od godz. 17:15, Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800 i adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 22:00. O 21:00 adoracja wspólna prowadzona przez młodzież. W czasie tej Mszy św. będzie zbierana składka na rzecz Caritas w naszej parafii. Zaś po zakończeniu Mszy św. zostaną pobłogosławione chlebki, przygotowane przez Caritas, które każda obecna w kościele rodzina zabierze do swojego domu. Niech to będzie wyraz wspólnoty, tej domowej i tej parafialnej, kiedy będziemy się dzielić tym chlebkiem w naszych rodzinach.

WIELKI PIĄTEK – (w tym dniu obowiązuje post ścisły) od 7:00 adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. O godz. 17:00 Gorzkie Żale, zaś o godz. 18.00 Nabożeństwo Wielkiego Piątku. Po nim adoracja Krzyża (można poprzez skłon czy też ucałowanie krzyża- to już do wyboru), a o 21:00 Droga Krzyżowa w plenerze (pójdziemy w dół od kościoła, w stronę szkoły i wrócimy do kościoła drogą koło Domu Ludowego), a później adoracja do 23:00.

WIELKA SOBOTA - rano poświęcenie pokarmów w Nienaszowie od 7:30 – 10:00 co pół godziny. Natomiast o 9:00 w Grabaninie, potem w Sadkach i Debrzy. Poświęcenie w Poraju o 1000 w Domu Ludowym, a o 10:30 w Sośninach. Bardzo proszę , aby wszędzie tam, gdzie będzie poświęcenie pokarmów przygotować też wodę do poświecenia. Wodę tę będzie można od razu zabrać do swoich domów. W kościele przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w grobie. O godz. 18:00 Liturgia Wigilii Paschalnej. A po niej jeszcze możliwość adoracji do 21.00.

WIELKA NIEDZIELA - REZUREKCJA o godz. 6.00 – (proszę zabrać obrazy, figury i chorągwie na procesję), a potem jeszcze Msze św. o 9.00, 10.30 i 15.30.

4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie i zdezynfekowanie kościoła, udekorowanie naszej świątyni, zrobienie porządku w drodze na cmentarz i wokół plebanii, wypranie komż, alb i bielizny ołtarzowej, posprzątanie łazienki oraz zrobienie porządku na cmentarzu. 

5. Bóg zapłać za pracę na rzecz naszej wspólnoty: Majka Aleksandra, Baran Grzegorz, Dubis Jacek, Musiał Karol, Kiełtyka Ireneusz, Kiełtyka Wojciech.