b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj DZIEŃ I KOMUNII ŚWIĘTEJ w naszej wspólnocie parafialnej. Cieszymy się, że 11 dzieci z klasy III od dzisiaj będzie mogło w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Składam serdeczne podziękowania rodzicom tych dzieci za zaangażowanie w religijne wychowanie swoich pociech. Bóg zapłać także za tak piękną dekorację w kościele, kwiaty, jak również złożoną ofiarę (1.100 zł). Pieniążki te zostaną przeznaczone na remont naszej świątyni. A Wam drogie dzieci życzę, byście kochały Jezusa całym swoim sercem i razem z Jezusem i Matką Najświętszą szły przez życie. Bóg zapłać także rodzicom dzieci z klasy 2 za zrobienie generalnych porządków w naszej świątyni (czyszczenie wszystkich ołtarzy, mycie okien, drzwi, ławek, wypranie obrusów, dywanów, mycie Drogi Krzyżowej, pastowanie, wykoszenie i posprzątanie trawy wokół kościoła, plebanii, budynku gosp., w drodze do kaplicy, sprzątanie parkingu i drogi na cmentarz, zrobienie też pięknego porządku na cmentarzu, w łazience oraz złożoną ofiarę. Pracy było naprawdę bardzo dużo. Ale wywiązali się naprawdę wzorowo. Można śmiało powiedzieć, że robili tak jak dla siebie, dlatego bardzo za to dziękuję. Na ten tydzień proszę, aby za porządek w kościele odpowiadali rodzice dzieci rocznicowych. Nabożeństwo majowe dzisiaj o 15.30. Serdecznie zapraszamy. W ciągu tygodnia nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00, jednocześnie jest to „Biały Tydzień” dla dzieci I Komunijnych.

2. Jutro – wyjątkowo - Msza św. wieczorna i nabożeństwo majowe o godz. 17.00, ze względu na bierzmowanie w Nowym Żmigrodzie. Zaś w środę nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania w Samoklęskach o godz. 18.00.

3. Za tydzień rocznica I Komunii św. dla dzieci z klasy IV na Mszy św. o godz. 9.00. Spotkania dla nich we wtorek i piątek o godz. 18.00, a piątek też spowiedź dla nich, rodziców, chrzestnych od godz. 17.30.

4. Bóg zapłać także p. Władysławowi Pencakowi za pracę na rzecz naszej wspólnoty.

5. Przedszkole w Nowym Żmigrodzie zaprasza wszystkich na Piknik Rodzinny w przyszłą niedzielę, od godz. 14.00. W programie występy przedszkolaków, dmuchańce, malowanie twarzy, zabawy ruchowe i taneczne, pokaz OSP oraz policji, a także konkursy dla rodzin.

6. Za dwa tygodnie – z piątku na sobotę – planowana jest pielgrzymka dzieci I Komunijnych na Jasną Górę i do Wadowic. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, można się dopisać.