b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj Wniebowstąpienie Pańskie, a za tydzień Zesłanie Ducha Świętego, po Mszy św. popołudniowej zmiana tajemnic różańcowych, a potem spotkanie Caritas.

2. Od jutra do soboty Msze św. zarówno rano, jak i wieczorem będziemy odprawiać w kaplicy cmentarnej, ponieważ malarz chce trochę dłużej pracować.

3. We wtorek zakończenie nabożeństw majowych, a od środy modlimy się też Litanią do Serca Jezusowego.

4. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA, możliwość spowiedzi w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od godz. 17.15 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych.

5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła każdego dnia (w związku z malowaniem), udekorowanie kwiatami, posprzątanie łazienki, wykoszenie trawy, zrobienie porządku na cmentarzu, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali: Bąk Antonina, Szarlińska Bogumiła i Grzegorz, Kowalczyk Małgorzata, Łopatkiewicz Waldemar, Świątek Zbigniew, Filip Adam. Bóg zapłać p. Piotrowi Suskiemu za pracę na rzecz naszej wspólnoty.

6. Jeszcze kilka słów o inwestycjach. Najpierw co do wentylacji(bo tej pracy nie widać), to już w dużej części jest zrobiona, Są już kanały zaizolowane, są wentylatory. Pozostało jeszcze dokończyć wykucie otworów ze strychu na zewnątrz, a także otworów wentylacyjnych w suficie. W przeciągu tygodnia, dwóch powinna wentylacja już działać. Malowanie – jak widać - postępuje zgodnie z planem. W krótkim już czasie powinny być zamontowane nowe drzwi do zakrystii, babińca i na chór. Natomiast w przyszłym roku będziemy czyścić i impregnować sufit w naszym kościele. Mamy też w planie zaimpregnowanie ołtarza głównego z tyłu, tak żeby robaki go nie jadły. A także odnowienie głównego ołtarza. W czerwcu – tego roku - ma być też gotowy parking przy kaplicy cmentarnej. A we wrześniu postaramy się poratować dzwonnicę. Mam świadomość, że to są bardzo ambitne plany, ale myślę, że ze wszystkim damy sobie radę.