b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zakończenie Okresu Wielkanocnego, chociaż spowiedź wielkanocna jeszcze do następnej niedzieli. Za tydzień Niedziela Trójcy Świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie też zbiórka do puszek na rzecz domu rekolekcyjnego w Rzeszowie-Przybyszówce.
 2. Od jutra do czwartku Msze św. zarówno rano, jak i wieczorem będą w kaplicy cmentarnej.
 3. Jutro - poniedziałekŚwięto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świąt). Msze św. o 7.30, 9.00 i 18.00. Odpust w Myscowej i Mrukowej.

  Środa – sw. Jadwigi, królowej

  Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

  Sobota – św. Barnaby, Apostoła
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie zarówno kościoła, jak i kaplicy cmentarnej, udekorowanie kwiatami, posprzątanie łazienki, umajenie, wykoszenie i posprzątanie trawy wokół kościoła, budynku gosp., w drodze na cmentarz, zrobienie porządku na cmentarzu, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Hac Stanisław, Szymbara Agata, Rucińska Urszula, Wojtaszek Halina, Majka Stefania, Pizzoni Paulina.
 5. Jak już wspominałem w tym roku Uroczystość Bożego Ciała będzie w Nienaszowie pod lasem. Zaś ołtarze: 1. przy kapliczce, obok Leokadii Cichoń, 2. Krystyna i Zbigniew Tłuściak , 3. Maria i Andrzej Wrona, 4. Natalia i Piotr Hućko. Bardzo proszę sąsiadów o pomoc w przygotowaniu i umajeniu zarówno ołtarza głownego jak i 4 ołtarzy do procesji. Plansze, podstawy pod ołtarze oraz podstawy pod Najświętszy Sakrament są do zabrania z budynku gospodarczego. Pomyślmy też o wykoszeniu rowów i dekoracji trasy procesji.
 6. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Marię Piskorz z Poraju. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…