Ogłoszenie parafialne

  1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, dziękujemy Bogu za objawienie nam tej wielkiej tajemnicy wiary. Dzisiaj też zapowiadana zbiórka do puszek na rzecz domu rekolekcyjnego w Przybyszówce.
  2. W liturgii bieżącego tygodnia będziemy przeżywać:
    Poniedziałek – św. Antoniego z Padwy
    Wtorek – bł. Michała Kozala
    Czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. o 7.30 , 10.00 i 15.30. Msza św. o godz. 10.00 w Nienaszowie pod lasem, a dokładnie obok domu Marii i Stanisława Cichoniów. Od ołtarza będziemy szli do kościoła. Ołtarze będą przy następujących miejscach: 1. przy kapliczce, obok Leokadii Cichoń, 2. Krystyna i Zbigniew Tłuściak, 3. Maria i Andrzej Wrona, 4. Natalia i Piotr Hućko. Na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przy schodach kościoła. Bardzo proszę, by sąsiedzi pomogli w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci Komunijne i rocznicowe w strojach. Proszę także, by zabrać obrazy i feretrony i udekorować trasę procesji. W kolejne dni Oktawa Bożego Ciała z procesją z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po sumie.
  3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie – i to generalne - zarówno kościoła jak i kaplicy cmentarnej, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, wypranie obrusów, bielizny ołtarzowej, zrobienie porządku na cmentarzu, wykoszenie trawy, a także złożoną ofiarę. Tej pracy było naprawdę sporo, dlatego tym bardziej im dziękujemy. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Jaskółka Natalia, Jaskółka Adam, Adamczyk Jolanta, Chomicz Marian, Paluch Teresa.
  4. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Felicję Leśniak, która przez wiele lat należała do naszej wspólnoty, mieszkając w Nienaszowie. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…