b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W czwartek przeżywaliśmy niezwykłą Uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać mieszkańcom Nienaszowa od kościoła do lasu za wybudowanie pięknego ołtarza do odprawienia Mszy św., udekorowanie kwiatami, przygotowanie dużej ilości miejsc siedzących, ubranie drogi, przywiezienie i niesienie obrazów i wszelkich potrzebnych sprzętów, a także obstawienie liturgii. Bóg zapłać także rodzinom, które przygotowały 4 ołtarze na procesję i ich sąsiadom, za przygotowanie i udekorowanie ołtarzy. Bóg zapłać również panom strażakom za ich pomoc w tej uroczystości, a także naszej Scholi, Liturgicznej Służbie Ołtarza i fotografom.
 2. Dzisiaj procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o godz. 10.30, a od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar Eucharystii.
 3. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  Wtorek – św. Alojzego Gonzagi, na Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziców oraz młodzież z klasy 7 SP

  Czwartek – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie ziół i kwiatów, a także błogosławieństwo dzieci na Mszy św. o godz. 18.00

  PiątekUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (nie ma postu), o godz. 9.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego

  Sobota – Niepokalanego Serca NMP

  Niedziela – błogosławieństwo dzieci na sumie.
 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, sprzątanie w czasie Oktawy, wypranie alb, zrobienie porządku w łazience, zrobienie idealnego porządku na cmentarzu, a także wykoszenie trawy oraz złożoną ofiarę. Bardzo im za te parcę dziękujemy! Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Owsiak Krystyna, Rak Danuta, Rak Monika, Zajchowska Danuta, Naparło Stanisława, Naparło Joanna. Tydzień temu zebrano jako pomoc dla ośrodka rekolekcyjnego w Przybyszówce. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 5. Caritas naszej diecezji przysłał do parafii oryginale kartony „Paczka dla Ukrainy”, aby parafianie mogli je zabrać i wypełnić konkretnymi produktami, o długim terminie ważności. My proponujemy, aby w przyszłą niedzielę zrobić zbiórkę do puszek – jako kolejną pomoc dla Ukrainy – a Zespół Caritas za te pieniążki zrobi kilka, a może i kilkanaście takich paczek.