b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Bóg zapłać o. Erykowi za dzisiejsze Boże Słowo, życzymy dobrego pobytu w naszych stronach.
  2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
    • Piątek – św. Szymona i Judy Tadeusza
    • Niedziela - błogosławieństwo dzieci na sumie
  3. Rozpoczynamy ostatni pełny tydzień października. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W następną niedzielę i przyszły poniedziałek na zakończenie nabożeństw różańcowych procesje na cmentarz. Można zabrać znicze, świeczki i złożyć je na grobach swoich zmarłych. Dlatego w przyszłą niedzielę najpierw będzie Msza św. o 15.30, a potem – ok. 16.15 - procesja różańcowa na stary cmentarz.
  4. Powoli zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych (w przyszły wtorek). Żebyśmy mogli zyskać odpusty zupełne czyli darowanie kar za grzechy, potrzeba najpierw być w stanie łaski uświęcającej. W związku z tym, codziennie możliwość spowiedzi świętej na pół godziny przed Mszami św. Skorzystajmy z tej możliwości. Na ławkach, bocznych ołtarzach i na stoliku pod chórem są też wyłożone wypominki. Można je sobie zabrać i wypełnić czytelnie w domu, tak żeby w Dzień Zaduszny można było wypomnieć naszych zmarłych.
  5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, udekorowanie kwiatami, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Leśniak Władysława, Wójcik Liliana, Musiał Elżbieta, Winiarska Barbara.

Tydzień temu zebrano na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pieniążki te przekazałem na rzecz Fundacji. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.