b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Uroczystość poświęcenia własnego kościoła - Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Polecamy Bogu fundatorów, budowniczych, kapłanów, parafian, dobroczyńców naszej świątyni i wszystkich, którzy dzisiaj się o nią troszczą. Po południu najpierw Msza św. o 15.30, a potem – czyli ok. 16.15 - różaniec (pójdziemy na stary cmentarz), a jutro na nowy.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  Wtorek – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. przed południem tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msza św. na nowym cmentarzu o godz. 14.00 (chyba żeby padał deszcz czy było zimno to w kościele, a potem procesja na cmentarz). Ruch jednokierunkowy na cmentarzu (prośba do strażaków z Nienaszowa, parking przy kościele, przy kaplicy, przy plebanii, za budynkiem gospodarczym).
  Środa – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. z wypominkami o godz. 5.00, 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 17.00
 3. W tym tygodniu przypada też I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od 16.15. W sobotę udamy się także do chorych od godz. 8.00.
 4. W przyszła niedzielę odpust w Hucie Polańskiej, suma o godz. 11.00. Zmiana tajemnic różańca św. będzie po Mszy św. o 15.30, a potem jeszcze spotkanie Caritas.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, a także wokół kościoła, dokupienie kwiatów, zrobienie dekoracji na listopad, wypranie obrusów, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wójtowicz Franciszek, Stanek Helena, Magryta Joanna, Sajdak Alicja, Sajdak Agnieszka, Sajdak Zofia, Delimata Tadeusz.
 6. Wójt z Nowego Żmigrodu prosił o ogłoszenie, aby zgłaszać zapotrzebowanie na węgiel, w ramach zakupu preferencyjnego. Osobiście lub telefonicznie do Gminy do 4-go listopada.
 7. W piątek odszedł z naszej wspólnoty śp. Zdzisław Paluch z Poraju. Jego pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 13.00, polećmy go jeszcze miłosierdziu Bożemu…