b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W środę wspomnienie św. Klemensa (odpust w Skalniku), zaś w piątek św. Katarzyny, odpust w Starym Żmigrodzie (sumy o godz. 11.00).
  2. Już za tydzień rozpoczynamy ADWENT – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w każdy dzień tygodnia o godz. 6.00, w niedzielę też pierwsza Msza św. o godz. 6.00. Prosimy, aby dzieci – począwszy już od O, poprzez klasę 1, 2, 3, 4, 5, - przynosiły lampiony. Będą też otrzymywały obrazki. Na roratach będzie także losowanie figurki Matki Bożej, którą dziecko zabierze danego dnia do domu, a następnego przyniesie do kościoła. Żeby brać udział w losowaniu trzeba przynieść serduszko z jednej strony podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka, a z drugiej wpisany dobry uczynek albo modlitwa. Pół godziny przed Roratami godzinki do NMP, a także możliwość spowiedzi. Ponieważ jest to ostatnia niedziela zapraszamy na błogosławieństwo dzieci zarówno na Mszy św. o 6.00 jak i na sumie.
  3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, plebanii, budynku gospodarczego, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Ladzińska Anna, Ladzińska Kazimiera, Ladzińska Paulina, Posełkiewicz Krystyna, Pyznarska Elżbieta.
  4. Gdyby ktoś wycinał jodły czy świerki koło domu przed Świętami i chciałby je ofiarować do kościoła, to bardzo proszę o kontakt.