b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i nowy rok kościelny. Przeżyjmy ten Adwent jako pobożne i radosne oczekiwanie, ale także trzeźwe oczekiwanie na Narodzenie Chrystusa i na Jego ostateczne przyjście. Codziennie roraty o godz. 6.00. Serdecznie zapraszamy, bo dzięki temu możemy jak najlepiej przygotować się do Świąt.
  2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
    • Środa – św. Andrzeja Apostoła 
  3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK, I SOBOTA MIESIĄCA, spowiedź rano i wieczorem, w piątek od godz. 16.15. W sobotę udamy się do chorych od godz. 8.00. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, po Mszy św. o godz. 15.30 i spotkanie Caritas. 
  4. W przyszłą niedzielę XXIII DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Celem tego dnia jest wsparcie duchowe i materialne Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. W związku z tym w tym dniu także zbiórka do puszek po każdej Mszy św. na ten właśnie cel. Zaś na Mszy św. o godz. 6.00 za tydzień, dzieci I Komunijne otrzymają poświęcone medaliki.
  5. Od przyszłej niedzieli będzie też można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. To też nasza pomoc dla najbardziej potrzebujących w tym adwentowym czasie. Świeca duża – 18 zł i mała – 8 zł. Po Wigilii czy też w Święta możemy zanieść taką świecę na cmentarz, jako wyraz naszej łączności ze zmarłymi.
  6. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie naszej świątyni na Adwent, posprzątanie łazienki, wypranie obrusów, zrobienie pięknego porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Kamińska Stanisława, Świątek Maria, Dziedziak Sylwia, Kuczała Helena, Kuczała Katarzyna.
  7. Gminna Biblioteka w Nowym Żmigrodzie zaprasza dzisiaj o godz. 16.00 na spotkanie z p. Bartoszem Gałązką, autorem wielu książek badających zapomniane kolędy i pastorałki z naszych okolic.
  8. Pan Organista i pan Kościelny w piątek i w sobotę będzie roznosić opłatki po naszej parafii, od godz. 8.00. P. Kościelny – piątek: Poraj i Nienaszów do Krakowskiej, zaś w sobotę Kolonia i Nienaszów od przystanku do lasu, zaś pan Organista w piątek Sadki, Grabanina, a w sobotę Debrza i Sośniny. Bardzo proszę, by przyjąć ich życzliwie.