1. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie o. Adama Cytrynowskiego, misjonarza z pięknej i gorącej Tanzanii, który na co dzień odprawia nasze Msze św. pogrzebowe. Jednym z takich wyzwań, które realizuje teraz w Afryce o. Adam jest wiercenie studni, ale bardzo głębokich, bo tak ok. 150 m, do nawet 300 metrów. Dziękujemy za wspólną modlitwę, Boże słowo i życzymy pięknych owoców jego pracy na afrykańskiej ziemi.
  2. W środę SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii od godz. 14.00 – 17.00 z przerwą od 15.30 – 16.00 (7 księży). I dodatkowo w środę, czwartek i piątek od 19.30 – 20.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, byśmy z oczyszczonym sumieniem mogli przeżywać Święta. Komunia św. będzie udzielana co 15 minut. Pamiętajmy, aby po przyjęciu Komunii św. pomodlić się jeszcze i przyjąć błogosławieństwo. Gdyby ktoś nie mógł u nas, to w piątek spowiadamy w Nowym Żmigrodzie.
  3. W środę od godz. 8.00 udamy się jeszcze do chorych. Nie trzeba zgłaszać chorych z I Sobót. Ale gdyby jeszcze ktoś inny chciał skorzystać, to proszę zgłosić w zakrystii, albo zadzwonić.
  4. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Ten niezwykły dzień w całym roku. Przeżyjmy go radośnie, ale i pobożnie w naszych rodzinach. A wieczorem zasiądźmy wspólnie do wigilijnego stołu, modląc się razem, czytając fragment Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa, dzieląc się opłatkiem, a także śpiewając kolędy. A o północy zapraszamy na Pasterkę do naszej świątyni. Składka w czasie Pasterki na Dom Samotnej Matki.
  5. W niedzielę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. o 7.30, 9.00, 10.30 (błogosławieństwo dzieci) oraz o 15.30. W tych dniach świątecznych - począwszy od Pasterki - skorzystajmy też z parkingu przy Domu Ludowym czy też przy kaplicy, bo tu wszędzie blisko…
  6. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, odgarnianie śniegu, przyozdobienie naszego kościoła choinkami, przygotowanie szopki, wypranie komż, alb, bielizny ołtarzowej, posprzątanie łazienki, a także zrobienie porządku na cmentarzu. Bóg zapłać także p. Kamili Rutana z Grabaniny i p. Helenie Świątek z Sośnin za ofiarowanie choinek do naszej świątyni. A także p. Krystynie Skrzęta i jeszcze jednej pani za piękny dar bombek i ozdób choinkowych.
  7. Mamy plan kolędy po Świętach, już takiej normalnej:
    • wtorek 27 XII – od 8.00- Grabanina i część Debrzy, drugi ksiądz Sadki,
    • środa – 28 XII – od 8.00 – Sośniny, drugi Poraj,
    • czwartek 29 XII – od 8.00 – Poraj i Nienaszów do Krakowskiej i drugi – Krakowska i Kolonia,
    • piątek 30 XII – od 8.00 – Nienaszów od lasu, drugi Nienaszów od kościoła do przystanku.
    • Poniedziałek 2 I – 16.00 – dokończenie Debrzy i Kaczmarskie. Gdyby kogoś nie było, a chciałby kolędę – to proszę zgłosić - to we wtorek 03 stycznia odwiedzimy wieczorem.
  8. Dzisiaj są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.