b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W imię Boże rozpoczynamy Nowy Rok 2023.
 2. „Niech Wam wszystkim Pan błogosławi i niech Was strzeże. Niech obdarza wszelkimi łaskami i pokojem: Wasze rodziny, dzieci, młodzież, dorosłych, starszych, a szczególnie ludzi chorych, cierpiących i samotnych.”
 3. Dzisiaj Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju.
 4. W księgach parafialnych odnotowano w ub. roku:
  * chrzest przyjęło 15 dzieci
  * sakrament małżeństwo zawarło 5 par
  * do I spowiedzi i Komunii św. przystąpiło 11 dzieci z klasy 3
  * 22 młodych parafian przyjęło sakrament bierzmowania
  * pożegnaliśmy też 15 naszych parafian
  Jeśli Pan Bóg pozwoli, to w tym roku mamy w planach wyczyszczenie i impregnację sufitu, a także ołtarza głównego. I to będzie priorytet. Ale może byśmy też pomyśleli o fotowoltaice. To są oczywiście bardzo poważne plany, ale mam nadzieję, że z Bożym błogosławieństwem damy sobie z tym wszystkim radę.
 5. W piątek UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (TRZECH KRÓLI). Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym roku będzie zorganizowany w naszej parafii ORSZAK TRZECH KRÓLI. Zapraszamy parafian na ten ORSZAK. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 10.30 a potem przejdziemy trasę od kościoła w stronę Poraju, potem Kolonią i do Domu Ludowego. Wielka prośba do rodziców, aby pomóc dzieciom ubrać się w stroje aniołków, pastuszków, Trzech Króli czy Świętej Rodziny (oczywiście dorośli też się mogą tak przebrać). W trakcie przejścia będziemy śpiewać kolędy czy też czytać krótkie teksty Pisma Świętego. Będą też nam towarzyszyć Trzej Królowie i Święta Rodzina. Oczywiście na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła.
 6. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK i I PIĄTEK MIESIĄCA i I SOBOTA. Spowiedź w czwartek pół godziny przed Mszą św. i w piątek przed każdą Mszą św. W sobotę udamy się do chorych, a w niedzielę spotkanie Caritas.
 7. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, wyczyszczenie pająków, wypranie alb, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadały: Dziadosz Alicja, Kisielewicz Maria, Kisielewicz Gabriela, Musiał Alicja.